Ogłoszenia Globtroterów

Wybrane ogłoszenie:

2019-05-23 15:08:25

tytuł Alpejskie Trzytysięczniki we wrześniu

grzesiekodm

ALPEJSKIE TRZYTYSIĘCZNIKI [31.08-15.09]

Na początku września zapraszam na kolejną wyprawę alpejską! Jedziemy grupą znajomych (30-50 lat) 9-osobowym busem. Mamy dwa wolne miejsca do zagospodarowania. Wyjazd z Bielska-Białej. Grupa o zróżnicowanej kondycji, jednak naszym wspólnym celem jest jak najwięcej pochodzić, pozwiedzać i zdobyć. Nie jedziemy tam na pewno chlać czy imprezować. Fajnie więc gdybyś miał wspólne z naszymi priorytety.

Nasza wyprawa jest tak zorganizowana, żeby na trasie znalazły się 3-4 zróżnicowane pasma górskie znajdujące się w różnych częściach Alp (Alpy Wschodnie, Alpy Zachodnie). Zróżnicowanie nie będzie się ograniczało jedynie do geomorfologii, a uwzględni również stopień trudności wycieczek oraz bazę noclegową. Na tym etapie nie będę jednak szczegółowo określał jakie pasma odwiedzimy, bo czynnikiem determinującym będą warunki pogodowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wędrówkę rozpoczniemy od Wysokich Taurów, a ściślej Grupy Schobera w Austrii. Spędzimy tam 4 dni na wędrówce między schroniskami, a po zejściu będziemy się kierować przez Włochy i Szwajcarię do Francji. Kolejne pasma górskie będące naszym celem będę wybierał na bieżąco w trakcie trwania wyprawy. Do wyboru mamy około 10 pasm górskich w różnych częściach Alp, których wysokość waha się od 3200 do 3500m npm. Z nich wybierzemy 2-3 pasma do dalszej eksploracji.

Stopień trudności tras będzie zróżnicowany zgodnie z zasadą: im wyżej – tym trudniej. Przed każdym wyjściem w góry zrobimy szczegółową odprawę i ustalimy wszystkie możliwe warianty. Zdobywanie szczytów oparte na tradycyjnym schemacie: pierwszy dzień to dojście do schroniska, drugi dzień szturm na szczyt i powrót do schroniska, trzeci dzień zejście do samochodu. Jeśli ktoś nie będzie się czuł na siłach będzie mógł pozostać w schronisku lub zorganizować sobie mniej wymagającą wycieczkę w pobliżu. Na trasie nie przewiduję klasycznej wspinaczki w zespole. Możliwe jednak będą lodowce i alternatywnie ferraty. Nie przewiduję też wysokogórskich noclegów w namiocie. Mimo to raki warto mieć, podobnie czekan. Kask w górnych partiach jest obowiązkowy. Poza tym jak zwykle – smartfon z wgraną aplikacją mapy.cz i powerbank. Namiot jeden na dwie osoby, mata, śpiwór, kuchenka, gaz, czołówka. Oprócz tego rzeczy osobiste, prowiant, woda. Na czas nieobecności samochód pozostaje zamknięty. Kluczy nikomu nie przekazuje. Większość noclegów w namiocie przy samochodzie plus kilka w schroniskach.

Koszty: tradycyjnie w przypadku wypraw alpejskich trasa jest kalkulowana na maksymalnie 4000km. Rozliczamy się wg zasady 30zł/każde rozpoczęte 100km/os. Maksymalny i zarazem nieprzekraczalny koszt to 1200zł/os. W praktyce jednak nie powinniśmy przekroczyć 1100zł/os. Zaliczka 600zł gwarantuje miejsce w załodze. Drugie 600zł najpóźniej w dniu wyjazdu. Po powrocie rozliczamy się według wskazań licznika i każdemu robię zwrot nadpłaconej kwoty. Noclegi w większości pod namiotem za darmo. W przypadku noclegów w schroniskach górskich ceny są zróżnicowane i zaczynają się od 8€/os ze zniżką AV. Wyżywienie we własnym zakresie.

Wrześniowa wyprawa jest czterdziestą wyprawą alpejską, jaką organizuję. Zainteresowanym chętnie udzielę szczegółowych informacji telefonicznie. Przed wyjazdem konieczne wcześniejsze spotkanie integracyjne.

Szczegóły na mojej grupie wyprawowej:
www.facebook.com/groups/928021717248791/permalink/2407630035954611/

ZAPRASZAM!

Powróć do ogłoszeń
Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

03-10
Bezpieczeństwo w Maroko

Czy Maroko to bezpieczny kraj? Czy jest się tam czego obawiać? O czym należy pamiętać, mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa w Maroko? Czy w samym Marrakeszu jest bezpiecznie?

03-05
5 powodów dlaczego warto odwiedzić Korsykę

Na początku 2018 roku postanowiliśmy przeprowadzić się na kilka miesięcy na Korsykę, w okolice miasta Ajaccio – stolicy wyspy. Ta francuska wyspa określana jest często jako Ile de Baute czyli Wyspa Piękna i zdecydowanie zasługuje na swoje miano. Szybko też zrozumieliśmy dlaczego! (...)

02-25
Trochę lata w środku zimy...
02-20
Kambodża...
02-15
Jak zostać wydalonym z Turcji prz...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl