Ogłoszenia Globtroterów

Wybrane ogłoszenie:

2019-09-03 12:21:19

tytuł Cuba Backpacking Young Team, z plecakiem i hamakiem przez Karaiby!

Superfemka

Kuba z hamakiem
Spałaś kiedyś w hamaku na plaży? Jeśli nie, to właśnie masz okazję doświadczyć tej przygody na Karaibach! Pakuj plecak, zapnij pasy i włącz totalny luz 🙂 Lądujemy na Kubie i konsumujemy ją w prawdziwej odsłonie – EL NATURAL

To podróż do przeszłości, egzotycznego skansenu, muzeum idei i poczekalni nie wiadomo do czego. Chevrolety, Fordy, Cadillaki z lat 40 i 50, konne bryczki, rowery i dziwaczne konstrukcje pełniące rolę autobusów. To właśnie jest KUBA! sekretny raj, a slogany typu “Jedź na Kubę, zanim się zmieni!” – to nonsens. Kraj jest wolny od wielkich zmian. Potrzebuje nas, ale nie po to, aby stał się bardziej podobny do reszty świata. W społeczeństwie, rodzinie, otwartości serc i ducha, Kuba ma więcej do nauczenia niż do nauki.

Co robimy na miejscu i styl wyprawy
Pozostajemy wierne naszemu stylowi i dajemy nura w autentyczną kubańską manianę. Reggaeton, salsa, rum, kluby, spelunki, miejsca artystyczne i historyczne. Zaczynamy od kolorowej i pełnej niespodzianek Hawany i w jej objęciach bedziemy przez 5 dni! (z przerwami) Wynika to ze specyfiki którą uwielbiamy, tj. poruszania się po wyspie w kubańskim, zwyczajnym stylu. Nie lubimy klimatyzowanych nudnych busów. Chcemy przygody, wyzwań, trochę trudności, załatwiania tego i owego – razem z Kubańczykami 🙂 Kreujemy prawdziwy scenariusz i wspólną przygodę. Nie uczestniczymy w biletowych atrakcjach i nie odwiedzamy muzealnych sal. Jedyne i prawdziwe MUZEUM mamy na wyciągnięcie ręki, wystarczy wyjść z domu. Kuba to przede wszystkim życie ulicy. Piękna, kolorowa, muzyczna sztuka, który magnetyzuje i wciąga do swej gry. Ludzie są stale obecni na naszej drodze i wciąż pragną być przy tobie. Zakochasz się w ich obejściu, optymizmie, szczerym uśmiechu i przede wszystkim muzycznej duszy. A tańczyć możesz wszędzie i będziesz 🙂 tylko porzuć w kąt europejski stan ‘zapięty pod szyję’

Zobacz jak wyglądają nasze wyprawy na KUBĘ – KLIKNIJ

Kuba w stylu NATURAL nie jest łatwa. W styczniu tego roku rząd zaostrzył politykę prywatnych biznesów i wprowadził ograniczenia, co przyczyniło się do trudności logistycznych oraz wzrostu cen. Nowe licencje, wydzielone obszary, wyższe podatki, droższa benzyna. Jednym z ważniejszych gałęzi biznesu, który dotyka zarówno turystów jak i Kubańczyków jest poruszanie się po wyspie starymi autami. W tej chwili powstały duże agencje które skupiają flotę starych aut i tylko one mogą wozić turystów. Głównie dotyczy to dużych miast na turystycznym szlaku. Jednak są pewne metody, by obejść zakazy, a Superfemka i Kubańczycy sa specjalistami w tym temacie. Dlatego przemyśl dobrze, czy kochasz takie wakacje 🙂

Nie jest sztuką wynająć klimatyzowanego busa na cały pobyt i robić sobie wycieczkę objazdową, czy też podjechać od drzwi do drzwi – Superfemce przecież nie o to chodzi…

Po Hawanie (2 dni) ruszamy do doliny Vinales na konie i tańce , następnie Matanzas, zahaczając po drodze plażę w Guanabo i chociaż na dłuższy moment wpaść w objęcia naturalnego Santa Cruz del Norte, by na koniec dotrzeć do Playa Larga, naszych przyjaciół i pobyć w otoczeniu nieskazitelnie rajskiej laguny i po raz pierwszy spać w hamaku na palmie! Tutaj trochę zabalujemy, bo miejsce ma w sobie wyjątkową magię i jest dostępne tylko dla nas i naszych przyjaciół. Giovani zrobi dla nas przepyszną rybę ugrillowaną na gałęziach guayawy, a Yoandris wdrapie się po kokosy 🙂 Wieczorem, w ognistej scenerii płomieni włączamy w głośnikach play i w rytmie salsy rozgrzewamy nasze biodra do czerwoności!

Rano ruszamy do Cienfuegos, ale po drodze, zatrzymujemy się na spotkanie z podwodnym światem w Punta Perdiz i dobijamy do Cienfuegos i kolejnej bazy hamakowej Playa Rancho Luna na którą zabierze nas kubańska barka, poczujecie prawdziwy REJS. Wracamy do Hawany i w ostani dzień robimy całodzienne penetrowanie miasta na rowerach! To dopiero będzie przygoda 🙂

Punktem przewodnim tej wyprawy : bywać tam, gdzie inni nie zaglądają. Bawić się, pić rum i tańczyć gdzie tylko się da! Uwaga: Kubańczycy i my lubimy wspólne zdjęcia 🙂 Jednym słowem : wtapiamy się w lokalny klimat, smakujemy i konsumujemy wyspę w wersji sauté, którą uwielbiamy. Warto liznąć języka hiszpańskiego przed wyjazdem. Polecam ” Blondynka na językach Hiszpański Latynoamerykański” Pawlikowskiej. Wystarczy godzina dziennie przez kilka tygodni 🙂

Wyprawa na Kubę to unikalny tramping i backpacking – niepospolita robinsonada z plecakiem. Będzie intensywnie i kalorycznie. Sporo chodzenia, włóczenia się i docierania w nieznane. Na wyspie poruszamy się lokalnym transportem m.in. OLD American Cars, Camiones, Camionetka, bryczką konną, bici taxi. Nasi kierowcy będą czekać zawsze, gdzie zajdzie taka potrzeba. Jednym słowem dostajemy ich czas, który na Kubie ma ogromne znaczenie. Transport będziemy organizować na miejscu on-line. Trzeba się przygotować na dotarcie na nogach, do terminali, dworców, parków i miejsc gdzie ‘łapie się auta’ Taki styl dodaje pikanterii, oraz ukaże naturalny, codzienny sposób przemieszczania się Kubańczyków.

KUBA – BIERZEMY JĄ JAKA JEST, bez zbędnych dodatków. Żyjemy el Cubano! Stołujemy w przydomowej gastronomii (ale nie tylko) odwiedzamy również lokalne knajpy które serwują coś więcej niż kurczaka. Są to lokalne bary, rodzinne paladary, proste restauracje, w których serwowana jest ryba, krewetki, langusty, lub kultowe danie Ropa Vieja.

Hamaki – nasze wiszące łóżka, w których relaks i sen jest czystą przyjemnością. Wszystkie są wyposażone w moskitierę, więc nieproszonych gości w nocy mieć nie będziesz. Śpimy na plażach, w sprawdzonych i bezpiecznych miejscach. Ilość nocy w hamaku (2) ten scenariusz układa nam przede wszystkim pogoda, bo na Kubie zdarzają się również deszczowe dni.

Casa Particular – domy Kubańczyków w których będziemy mieszkać podczas naszej podróży. Standard pokojów jest naprawdę porządny. UWAGA : pokoje wyposażone są zwykle w duże podwójne łóżka + jedno pojedyncze. Oczywiście staramy się szukać pojedynczych, ale podwójne to standard i musicie być przygotowane na taki układ spania. Nie ma z tym nigdy problemów, gdyż każda ma swój malutki śpiwór lub po prostu bierzemy dodatkowe prześcieradło. Taki jest styl kubańskich domów i tego nie przeskoczymy, choć zdarzały się kwatery gdzie każda z nas miała osobne łóżko.

Dla kogo wyprawa?
Wyprawa jest dedykowana młodym dziewczynom > do 26 roku życia, które pragną uciec od europejskiej prozy życia, naładować baterie i zatopić sie w kubańskim szaleństwie. Świadome swoich potrzeb i chęci do poznania naturalnej, prawdziwej strony wyspy. Nigdy nie wiesz co się może wydarzyć, ta podróż to istna karuzela zdarzeń i niecodziennych sytuacji.

Powróć do ogłoszeń
Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

07-07
Funikular - kolejka linowa w Kijowie

Funikular (kolejka linowa) jest jednym z głównych symboli Kijowa. Gdzie się znajduje, ile kosztuje, co jeszcze tam ciekawego?

07-06
Urlop na Ukrainie. Tak, nie ? - reaktywacja

Opis, relacja z podróży z miejscowości Użhorod, Mukaczewo, Berehowe, Schodnica.Informacje, porady przydatne w podróży.

07-05
Muzeum Złota Brama w Kijowie...
07-01
Pierwsze buty wspinaczkowe - jak ...
03-10
Bezpieczeństwo w Maroko...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl