Ogłoszenia Globtroterów

Wybrane ogłoszenie:

2021-03-26 15:24:12

tytuł Azja autem Lato 2021 Kirgistan, Tadżykistan, Pamir, Rosja, Bajkał, Mongolia itp

steve13

Szukam osób chętnych do dołączenia do dalekiej wyprawy autem po Azji

Niniejsze ogłoszenie to tylko jedna z moich propozycji wyjazdu na lato, na innych ogłoszeniach proponuję alternatywne kierunki, zależnie od tego na jaki kierunek wyprawy znajdą się chętni i gdzie nie będzie obostrzeń covidowych.

Okres wyjazdu - wakacje szkolne, długość wyprawy ok 5 tygodni.
Założenia wyprawy - mocno niskobudżetowa ekspedycja na wschód z noclegami na dziko pod namioty. Nastawienie na podziwianie dzikiej przyrody, nie miast. Plan i konkretne cele do wspólnego ustalenia. Z chęcią bym się wybrał do Kirgistanu i Tadżykistanu, lub do Mongolii.
Realizacja przedsięwzięcia dość niekonwencjonalna bo proponuję jazdę niedużym starym autem miejskim na gaz (zadanie na tyle ciekawe że jak by to nagłośnić to może i udałoby się znaleźć sponsora na tą ekspedycję;)

Wiele razy szukałem tu chętnych na wyprawy i zawsze udawało się zgadać w parę osób. Tym razem liczę że też będzie podobnie.
Budżet wyprawy powinien być śmiesznie niski jak na czas i dystans do pokonania. Koszty wyjazdu dzielone na uczestników (w zasadzie do kosztów zaliczają się głównie koszt paliwa i wizy). Żywność bierzemy ze sobą do bagażnika. Noclegi w namiotach gratis. Szacunkowe koszty paliwa przy założeniu że jadą 3 osoby i przy dystansie w 2 strony do 14.000km ok 1200zł/osoba, a na LPG jeszcze mniej (choć dostępność LPG im dalej tym gorsza). Koszty są więc śmieszne jak na taką wyprawę, choć mogą zdarzyć się potencjalne niespodzianek typu koszty związane z awarią auta (póki co nigdy mi się to nie zdarzyło;)
Osoby preferujące opcje hotelowe i all inclusive proszę o poszukanie ogłoszeń spełniających wasze wymagania i nie komentowanie, że to nierealne ceny. Jeżdżąc z noclegami na dziko podróżuje się za pół darmo, a i mnóstwo przygód jest w gratisie.

Świat jest piękny i czeka na odkrycie. Szczególnie miejsca niepopularne i nie nastawione na turystykę.

typ: szukam chętnych na wyprawę

steve13

Powróć do ogłoszeń
Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

04-18
Wyspa Świętego Tomasza - gdzie to jest?

Państwo Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to jedno z nieczęsto odwiedzanych przez turystów miejsc. Niemal każdy z rankingów popularności turystycznej lokuje ten kraj wśród 10 najrzadziej odwiedzanych. Czego więc można się spodziewać po największej wyspie kraju położonego w Zatoce Gwinejskiej?

04-15
Podróż w czasach zarazy

Kiedy pierwszy raz byłem na pustyni w Jordanii, zastanawiałem się, jak tam można żyć. Z czasem, gdy odwiedziłem Gobi, Saharę, pustynię Judzką w Izraelu, z przyjemnością zacząłem odkrywać subtelny urok pustynnych krajobrazów.

04-05
Sedona. Katedra bez ścian...
04-01
Cataratas Iguazu w Argentynie i B...
10-25
Samochodem po Argentynie cz. II...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl