Ogłoszenia Globtroterów

Wybrane ogłoszenie:

2021-03-26 15:30:56

tytuł Skandynawia Lato 2021 North Cape, Autem LPG, Niskobudżetowo. Kto chętny?

steve13

Szukam osób chętnych do dołączenia do wyprawy autem po Skandynawii aż pod koło podbiegunowe.

Niniejsze ogłoszenie to tylko jedna z moich propozycji wyjazdu na lato, na innych ogłoszeniach proponuję alternatywne kierunki, zależnie od tego na jaki kierunek wyprawy znajdą się chętni i gdzie nie będzie obostrzeń covidowych.

Założenia wyprawy - Okres wyjazdu ok 4-5 tygodni w czasie wakacji szkolnych. Wyjazd mocno niskobudżetowy z noclegami na dziko pod namiotami. Nastawienie na podziwianie dzikiej przyrody, nie miast. W planie dojazd do krainy dnia polarnego aż do najdalej na północ wysuniętego przylądka Nordkapp. Realizacja przedsięwzięcia dość niekonwencjonalna bo proponuję jazdę niedużym autem miejskim na gaz. (jak ktoś ma własne auto można zorganizować wyjazd na kilka aut)
Szacowane koszty wyjazdu (ok 10.000km w 2 strony) to koszt paliwa od ok 1200zł (LPG) - do 2000zł (jeśli nie będzie gdzie zatankować LPG) na osobę przy założeniu że jadą 3 osoby. Żywność raczej zabieramy ze sobą do bagażnika, Noclegi gratis pod namiotami. Dodatkowe koszty to nieliczne opłaty za przejazdy mostami i niektóre płatne drogi (preferuję drogi bezpłatne), ewentualnie promy przez fiordy tam gdzie nie da się zrobić objazdu. Koszty są więc śmieszne jak na wyprawę po drogiej Skandynawii, ale trzeba mieć świadomość potencjalnych niespodzianek związanych z awarią auta (póki co nigdy mi się to nie zdarzyło;)
Osoby preferujące opcje hotelowe i all inclusive proszę o poszukanie ogłoszeń spełniających wasze wymagania i nie komentowanie, że to nierealne ceny. Jeżdżąc z noclegami na dziko podróżuje się za pół darmo, a i mnóstwo przygód jest w gratisie.

Wiele razy szukałem tu chętnych na wyprawy i zawsze udawało się zgadać w parę osób. Tym razem liczę że też będzie podobnie. Budżet wyprawy powinien być stosunkowo niski pomimo wysokich cen skandynawskich i dystansu do pokonania.

Niniejsze ogłoszenie to tylko jedna z moich propozycji wyjazdu na lato, na innych ogłoszeniach proponuję alternatywne kierunki, zależnie od tego na jaki kierunek wyprawy znajdą się chętni.
Świat jest piękny i czeka na odkrycie. Szczególnie miejsca niepopularne i nie nastawione na turystykę.

typ: szukam chętnych na wyprawę

steve13

Powróć do ogłoszeń
Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

04-18
Wyspa Świętego Tomasza - gdzie to jest?

Państwo Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to jedno z nieczęsto odwiedzanych przez turystów miejsc. Niemal każdy z rankingów popularności turystycznej lokuje ten kraj wśród 10 najrzadziej odwiedzanych. Czego więc można się spodziewać po największej wyspie kraju położonego w Zatoce Gwinejskiej?

04-15
Podróż w czasach zarazy

Kiedy pierwszy raz byłem na pustyni w Jordanii, zastanawiałem się, jak tam można żyć. Z czasem, gdy odwiedziłem Gobi, Saharę, pustynię Judzką w Izraelu, z przyjemnością zacząłem odkrywać subtelny urok pustynnych krajobrazów.

04-05
Sedona. Katedra bez ścian...
04-01
Cataratas Iguazu w Argentynie i B...
10-25
Samochodem po Argentynie cz. II...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl