Ogłoszenia Globtroterów

Wybrane ogłoszenie:

2021-04-07 13:07:48

tytuł Zostań przyjacielem Afryki

Jocar

Witam Podróżników!
Czy są tutaj osoby kochające klimaty Afryki?
Jeśli tak , zapraszamy do projektu wspierającego migrantów uciekających przed śmiercią, skrajną biedą, wojną itp.
Otwieramy w Tunezji, na peryferiach Tunisu dom, który chcemy uczynić domem dla Afrykańczyków będących w drodze. Na szlak migracyjny wyruszają z różnych powodów. "Wielu ucieka przed wojną, prześladowaniami i klęskami żywiołowymi. Inni zgodnie z wszelkimi prawami szukają szans dla siebie i swoich rodzin. Marzą o lepszej przyszłości i chcą stworzyć warunki, aby do tego dążyć" (Fratelli tutti, 37). Niestety w zdecydowanej większkości przypadków decyzja o wyruszeniu w drogę wiąże się zarówno z brakiem jasno wyznaczonego celu, jak i nieznajomością sposobu, w jaki mogliby go osiągnąć. Skutkiem tego wcale nie rzadko dzieje się tak, że "pozbawieni skrupułów handlarze ludźmi często powiązani z kartelami naroktykowymi i przemytem broni, wykorzystują słabość migrantów, którzy na swojej drodze nazbyt często napotykają przemoc, handel ludźmi, wyzysk psychiczny, a także fizyczny i niemożliwe do pisania cierpienie". 

W domu, który tworzymy chcemy towarzyszyć, będziemy towarzyszyć Afrykańczykom na różne sposoby:

pomożemy w zaspokojeniu podstawowych potrzeb życiowych: czasem trzeba przyjąć pod dach tych, którzy nie mają gdzie się podziać, czasem nakarmić, czasem ogrzać. Tego rodzaju wsparcia już udzielaliśmy wielokrotnie, gdyż wielu migrantów żyje w skrajnej biedzieumożliwimy skorzystanie z pomocy psychologicznej, medycznej i prawnej, jeśli tego potrzebująstworzymy przestrzeń spotkania, rozmowy, wymiany kulturowej: w tym celu chcemy zorganizować w niedużym ogrodzie domu klubokawiarniępracować będziemy nad zorienotwaniem migrantów w ich życiowej sytuacji przez kursy i formację, żeby jak najszybciej mogli zrealizować podstawowe prawo każdego człowieka do niemigrowania, czyli do pozostania na ziemi i wśród społeczeństwa, które będą mogli nazwać własnym.
Jeśli jesteś zainteresowany pomocą, wsparciem, masz własny pomysł działania zapraszam do rozmowy.
Pozdrawiam całą grupę Globtroterów!

Powróć do ogłoszeń
Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

04-18
Wyspa Świętego Tomasza - gdzie to jest?

Państwo Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to jedno z nieczęsto odwiedzanych przez turystów miejsc. Niemal każdy z rankingów popularności turystycznej lokuje ten kraj wśród 10 najrzadziej odwiedzanych. Czego więc można się spodziewać po największej wyspie kraju położonego w Zatoce Gwinejskiej?

04-15
Podróż w czasach zarazy

Kiedy pierwszy raz byłem na pustyni w Jordanii, zastanawiałem się, jak tam można żyć. Z czasem, gdy odwiedziłem Gobi, Saharę, pustynię Judzką w Izraelu, z przyjemnością zacząłem odkrywać subtelny urok pustynnych krajobrazów.

04-05
Sedona. Katedra bez ścian...
04-01
Cataratas Iguazu w Argentynie i B...
10-25
Samochodem po Argentynie cz. II...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl