Ogłoszenia Globtroterów

Wybrane ogłoszenie:

2022-06-12 19:48:44

tytuł Tour du Mont Blanc - 10-21 sierpnia

socen

Razem z kolegą z innej grupy podróżniczej planujemy spacer dookoła Mont Blanc. Do pokonania jest około 170km trasy trekkingowej, prowadzącej przez 3 kraje (są opcjonalne warianty gdzie pojawi się łańcuch lub drabinka, ale my wybieramy najprostszy wariant). Na przejście rezerwujemy 7-10 dni, śpimy w namiotach, opcjonalnie w schroniskach, jeśli uda nam się coś zarezerwować. Dojazd planujemy samochodem (istotną zaletą trasy jest to, że robimy kółko). Podziwiamy widoki i oddychamy alpejskim powietrzem. Do grupy szukamy najlepiej 2 osób, żeby osiągnąć magiczną liczbę 4 (1 samochód, 2 namioty i najlepiej parytety) lub kolejnych, gdyby byli chętni - wtedy ktoś musi dysponować drugim autem. Mile widziana gotowość do spotkania się przed wyjazdem (jesteśmy z Poznania i Warszawy, bywamy we Wrocławiu).
Koszty szacujemy bardzo wstępnie na: ok. 350 PLN za dojazd na osobę przy 4 osobach, 25 EUR/CHF (razy 7-10) za nocleg na polu namiotowym (zakładam, że te ceny mogą ulec zmianie/podwyższeniu). Jedzenie można kupić w sklepach, które mijamy codziennie na trasie, okazjonalnie w schronisku, to każdy we własnym zakresie, ale możemy się jakoś strategicznie spakować i nieść ze sobą butlę gazową 😉 Trzeba uwzględnić inwestycje w ubrania z GoreTexu najlepiej (lub opcję wypożyczenia ich) - pogody nie przewidzimy. Jeśli przejdziemy szlak wcześniej, zapewne wracamy wcześniej, ale nie zamierzamy też tam cisnąć - to ma być chill i przyjemność z pobytu tam.

typ: szukam chętnych na wyprawę

socen

Powróć do ogłoszeń
Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

04-18
Wyspa Świętego Tomasza - gdzie to jest?

Państwo Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to jedno z nieczęsto odwiedzanych przez turystów miejsc. Niemal każdy z rankingów popularności turystycznej lokuje ten kraj wśród 10 najrzadziej odwiedzanych. Czego więc można się spodziewać po największej wyspie kraju położonego w Zatoce Gwinejskiej?

04-15
Podróż w czasach zarazy

Kiedy pierwszy raz byłem na pustyni w Jordanii, zastanawiałem się, jak tam można żyć. Z czasem, gdy odwiedziłem Gobi, Saharę, pustynię Judzką w Izraelu, z przyjemnością zacząłem odkrywać subtelny urok pustynnych krajobrazów.

04-05
Sedona. Katedra bez ścian...
04-01
Cataratas Iguazu w Argentynie i B...
10-25
Samochodem po Argentynie cz. II...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl