Galeria zdjęć

Rowerem po Olandii, Gotlandii, Faro i Półwyspie Skandynawskim kawałek.

SZWECJA / Wyspa Faro. / W posesji nielicznych na Faro gast-lokali.

Zdjęcia: W posesji nielicznych na Faro gast-lokali. , Wyspa Faro., Rowerem po Olandii, Gotlandii, Faro i Półwyspie Skandynawskim kawałek., SZWECJA
odsłon: 1066 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2013-08-26 12:15
Data wykonania
sierpień 2013

Opis zdjęcia
W jakim celu???
Foto-informacje:Arabowie(?!) postawili namiot!

Komentarze do zdjęcia

Rzeczywiście. To był sierpień i były słodkosci w bufecie, nieopodal tego namiotu. Oprócz bufetowej, nie było żywej duszy w otoczeniu. Zapewne mieli pojawić się niebawem. Słodkości...patrząc na nie dostawałem mdłości. Rozglądałem się raczej za bigosem, ale ostatecznie poprosilem o kawę, którą raczyłem się w sasiedztwie namiotu, w średniowiecznych ruinach, stanowiących kawiarenkę. Dodam, że w pierwszym tygodniu sierpnia każdego roku - na Gotlandii, organizowany jest cylkicznie Tydzień Średniowiecza - wspaniała impreza. Obecnie organizowane są tam manewry NATO.

Jeśli w sierpniu, to zapewne przygotowywali się do Id al-Fitr, "święta słodkości", bardzo radosnego, obchodzonego na koniec ramadanu.

W roku 2013, kiedy tam byłem, nie mówiło się jeszcze o islamizacji Skandynawii, ale były już jej początki. Zdjęcie przedstawia przygotowania do jakiejś ceremonii religijnej muzułmanów - ramadanu, czy coś w tym względzie.

Nie potrafię wyjaśnić jakiemu celowi ma służyć to przygotowanie, ten namiot ze szczególnym wystrojem wnętrza i przygotowaniami w obrębie tej tu posesji, gdzie miedzy innymi przygotowane są niezwykłe smakowitości....pokaże to następne zdjęcie. Jednym słowem - wyżerka i coś więcej, imprezka jakaś:)

Co to za namioty na zdjęciach? Wyglądają jak jakieś rycerskie.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA / Sal / Buracona

BRAZYLIA / Bahia / Salvador

BRAZYLIA / Rio de Janeiro / Lapa

BRAZYLIA / Bahia / Salvador

BRAZYLIA / Rio de Janeiro / Lapa

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl