Galeria zdjęć

Halo! Pustelnia?, czyli eremito-ściema

NEPAL / Kathmandu / Świątynia Pashupatinath

Zdjęcia: Świątynia Pashupatinath, Kathmandu, Halo! Pustelnia?, czyli eremito-ściema, NEPAL
odsłon: 1464 | poleca: 16 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2014-05-13 23:54
Data wykonania
październik 2008

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

jak byłam rok temu to opłaty były dużo mniejsze :( Byłam w sierpniu, po trzęsieniu. Zaprzyjaźniony Nepalczyk mówił wtedy, że rząd apelował do Nepalczyków, żeby ci nie podnosili cen, aby nie zrażać turystów. I faktycznie, wtedy np wejście na Durbar Square w Pathan od trzęsienia ziemi nie pobierano żadnej opłaty, ceny za hotele były bardzo niskie. Jak widać okres ochronny się skończył, ale też jestem zdania, że jesli wyższe ceny mogą pomóc w odbudowie (nie tylko zniszczonych zabytków, także domów mieszkalnych), to turyści powinni płacić z zamkniętymi oczami. Problemem jest jednak straszna korupcja, duża część kasy uzyskanej za wejścia do obiektów trafia do kieszeni urzędników :( Generalnie ci kombinują jak mogą, jak nie mogą też kombinują... Np za przedłużenie wizy do kwietniowego trzęsienia ziemi pobierana była opłata kilku dolców za każdy dzień powyżej 30 dni pobytu. Jak ja byłam, to okazało się, że trzeba wykupić nową, 30 dniową wizę... Przy mnie w urzędzie była czteroosobowa rodzina, myśleli, ze za 1 dzień zapłacą kilkanaście $, okazało się, że zapłacą powyżej stówy :( Nasz zaprzyjaźniony Nepalczyk aż kipiał ze złości, mówił, że cała ta kasa trafia do prywatnych rąk.

Tak, tego na szczęście nie ma. Niemniej, jadąc w tamte strony, warto się przygotować, że samo zwiedzanie Doliny Katmandu to prawie 60 USD na wstępy.

Tak tylko napomknąłem. Przynajmniej nie nauczyli się jeszcze kasować za focenie. W Mongolii już 10 lat temu za każde focenie liczyli sobie 10 dolców - osobno za aparat i kamerę. Potwornie mnie to wkurw... my brother, my friend, good price.

Generalnie ceny bardzo urosły. Porównywałam z notatkami sprzed 10 lat... Z drugiej strony, jeśli te pieniądze posłużą odbudowie tychże obiektów? Sam widziałeś zwały cegieł na Durbar Square. Odbudowali stupy Swayambhunath i Bodnath. Nasz świat nie zbiednieje a Nepalczycy naprawdę potrzebują pomocy.

A w ogóle, to w tym roku liczyli sobie za wejście do Pashupatinath już 10 dolców

Niektóre głosy liczą się podwójnie :)

Z jakiegoś komentarza Nitkaski wynikało, że niekoniecznie :)) A ja lubię laczki!

Fakt, laczki przycichły....

Jakoś ostatnio ucichło w kwestii laczków. A temat był bardzo nośny.

Także z wypiekami na twarzy śledziłem zażartą laczki story. Myślę, że podobnie jak kozica, czy kanion, laczki wejdą do obowiązującego na Globie kanonu.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

BENIN / Południowy / Cotonou

SENEGAL / Północny / Saint-Louis

FRANCJA / Nica / Nica

SłOWACJA / Rejon bańskobystrzycki / Góry Kremnickie

HISZPANIA / Katalonia / Tossa de Mar

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl