Galeria zdjęć

Tarnów, katedra, Pomnik św. Jana Pawła II

POLSKA / Małopolska / Tarnów

Zdjęcia: Tarnów, Małopolska, Tarnów, katedra, Pomnik św. Jana Pawła II, POLSKA
odsłon: 1229 | poleca: 0 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2014-05-15 12:21
Data wykonania
maj 2014
Miejsce
Dodane do galerii
Tarnów

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Niemniej postać ciekawa i inspirująca. Ludzki odbiór zjawisk bywa różny. Czasem ludowy, czasem twórczy. Niemniej człowiek potrzebuje bohaterów, znaków, symboli z którymi się będzie utożsamiał. To trochę tak, jak z pamiątkami po dziadkach. Nieraz nie mają wartości, są zużyte i stare, ale ich się nie wyrzuca. A pokazując je wnukom i prawnukom opowiada się historię, którą przecież i tak wszyscy znają, ale chce się ją usłyszeć kolejny raz. Ja pamiętam dzień jego wyboru, pierwszą wizytę, stan wojenny, zamach, pierwszy raz zobaczyłem go na własne oczy w 1991. Mogłem go słuchać i uczyć się spojrzenia na świat. Byłem częścią rzeczywistości, którą kształtował. Udało mi się doświadczyć zniewolenia komunizmu, dlatego Jana Pawła II utożsamiam z wolnością. Dlatego jestem w stanie zrozumieć ludzi stawiających mu pomniki, mówiących o nim czy nawet tych od kremówek. Formy mogą czasem irytować, ale ludzie są różni, każdy ma inną ekspresje wyrażania siebie. Zobacz nawet nasz dialog na ten temat. Inne spojrzenie, inna refleksja.

studiowalem to przez 5 lat... ja mowie o folklorze jaki sie tworzy wokol tej postaci, pelnym sztucznosci i proznosci

No to widzę, że warto abyś poszerzył swoją wiedzę na ten temat. Etyka solidarności, godność pracy ludzkiej, szacunek dla życia, dialog społeczny i międzyreligijny. To dzięki niemu wielu ludzi na świecie słyszało nazwę Polska. Jest dużo lepszym produktem eksportowym niż wszystko co produkujemy. Dzięki niemu setki tysięcy ludzi rocznie przyjeżdża do nas zostawiając ciężkie dewizy. Więc może zamiast boczyć się na to co dobre warto zaczerpnąć nieco z tego.

Za papiezem stoi kielbasa i kremowka papieska, no i czasem salceson

Szczerze mówiąc wolę jego. Za nim stała( i stoi dalej) jakaś konkretna treść i przekaz, za współczesnymi celebrytami, dziennikarzami i politykami stoi tylko pusta forma.

Niezwykle jest to, ze on jest wszedzie, a teraz jak zostal tym kim zostal, to pewnie bedzie sie mnozylo w nieskonczonosc, do granic absurdu, albo nawet i poza nia wykroczy

Symbolem Polski porozbiorowej był Tadeusz Kościuszko. Każde miasto miało ulicę, plac, pomnik. Znakiem naszych czasów jest Jan Paweł II i to chyba nic niezwykłego.

Niedlugo kazda wies bedzie miala swoj pomnik...dojda jeszcze relikwie;p

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

HISZPANIA / Katalonia / Pals

POLSKA / Podlasie / Biebrza

MALTA / . / .

POLSKA / mazowsze / Warszawa

MALTA / . / Marsaxlokk

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl