Galeria zdjęć

Changtse (tybetański Szczyt Północny)

NEPAL / Himalaje, Sagarmatha Himal (Mt. Everest) / w drodze do Everest BC

Zdjęcia: w drodze do Everest BC, Himalaje, Sagarmatha Himal (Mt. Everest), Changtse (tybetański Szczyt Północny), NEPAL
odsłon: 2629 | poleca: 36 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 2 osób
Data dodania
2016-04-23 21:26
Data wykonania
listopad 2008

Opis zdjęcia
Na pierwszym planie przełęcz Lho La (6026 m) na granicy Nepalu i Chin łącząca Khumbutse (6640m)- po lewej z zachodnimi plecami Mt. Everestu - po prawej, a nad nią góruje tybetański Changtse (7543m)

Komentarze do zdjęcia

Pojawiła się taka informacja, ale tylko u jednego faceta. Inni którzy szli po nim nie potwierdzają tej opinii. Także Szerpowie wysokościowi twierdzą, że nie zauważyli zmian. Tak naprawdę wszyscy przedrukowują tą samą informację i powołują się na wzajem na swoje przedruki. Mnie przekonuje opinia, która mówi, że nie możliwe aby nikt poza jednym gościem nie zauważył tak ważnej zmiany. Trzeba poczekać na potwierdzenie.

Dokładnie, więcej tutaj
https://www.theguardian.com/world/2017/may/21/part-of-mount-everest-has-collapsed-mountaineers-confirm

Paweł, czytałeś, że jednak potwierdzili runięcie Uskoku Hillary'ego? Kawał historii himalaizmu...

Z Gorak Shep - sezonowa osada położona na wysokości 5160 m.. Uzupełniając jeszcze informacje o zdjęciu mogę dodać, że skalnym bastionem z lewej strony przełęczy Lho La rozpoczyna się najdłuższa i mega trudna droga "jugoslowiańska"która prowadzi dokładnie ostrzem zachodniej grani Mt. Everestu.

Skąd szedłeś ?

Pięknie, wygodnie i bezpiecznie tak się z Tobą wędruje, więc polecam ... tradycyjnie. Opis bezcenny nawet dla pagórkołazów - pozwala przenieść się (chociaż wirtualnie) w to wyjątkowe miejsce.

Zdjęcia, choćby najpiękniejsze chyba nie są w stanie oddać tego majestatu. Ale zobaczyć choć oczami Autora - nieocenione :-)

Juras48, to ujecie tak często pojawia się w książkach, publikacjach i artykułach, że nie sposób tych miejsc nie rozpoznać - oczywiście dla kogoś kto interesuje się zdobywaniem gór najwyższych. Z miejsca, z którego robię zdjęcie - Everest Base Camp na lodowcu Khumbu - zaczyna się klasyczna droga na Mt. Everest. Droga pierwszych zdobywców przez lodospad Khumbu Icefall - nazywany często "maszynką do mięsa".

:-)))

Potraficie to rozróżnić ? Szacun wielki, dla mnie laika, po prostu piękne skały.

Dodali do schowkaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / pomorskie / Gdańsk

HISZPANIA / Hiszpania / gdzieś po drodze

MAROKO / Maroko / gdzieś po drodze

AUSTRALIA / NSW / Nelson Bay

POLSKA / pomorskie / Gdańsk

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl