Galeria zdjęć

Góra Gór i Nuptse

NEPAL / Himalaje - Sagarmatha National Park / droga z Namche do Tengboche

Zdjęcia: droga z Namche do Tengboche, Himalaje - Sagarmatha National Park, Góra Gór i Nuptse, NEPAL
odsłon: 1744 | poleca: 25 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2016-12-11 08:54
Data wykonania
grudzień 2016

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Z tego, co mi wiadomo, teraz rządzą komuniści i socjaliści (dwie główne partie), jednak z maoizmem nie mające nic wspólnego. I, jak na ironię, dopiero ubiegłoroczne tragiczne trzęsienie ziemi zmusiło parlament do uchwalenia konstytucji.

O ile dobrze pamiętam, to było to w 2008r, chwilę przed moim przyjazdem. Odbyło się to pokojowo. Król abdykował, a maoiści weszli do rządu. Obowiązywała godzina policyjna. Thamel zamykali o 10'00, a resztę miasta o 9'00. W obiegu były jeszcze banknoty z wizerunkiem króla. Teraz zastąpił go wizerunek Królowej Gór.

Podczas mojego pobytu Nepal był królestwem i rząd walczył z maoistami. Na trekingu w masywie Annapurny zostaliśmy zatrzymani na szlaku, w okolicach Ghorepani, przez oddział maoistów i musieliśmy zapłacić coś w rodzaju okupu, aby pozwolili nam przejść dalej. Ciekawe może być to, że dostaliśmy pokwitowanie z pieczątką i podpisem dowódcy. Słyszałem, że kilka lat po naszym pobycie w Nepalu maoiści przejęli władzę. Nie wiem jak jest obecnie.

Dziękuję bardzo. :) Jędrzej, ja też byłam w Nepalu "po 10 latach". Katmandu zmieniło się ogromnie wskutek ubiegłorocznego trzęsienia ziemi. Na Durbar Square łzy stanęły mi w oczach... Góry - pozostają górami. Ludzie - dumni ze swojej kultury, przyjaźni, uśmiechnięci. Bieda okrutna. Na szczęście strajków dużo mniej i blokady dróg nie są codziennością. Maoistów też uspokoili. Fascynujący kraj, tak, to bardzo akuratne określenie :)

Nepal. to naprawdę fascynujący kraj. Odwiedziłem Nepal trzynaście lat temu i do tej pory wspominam ten pobyt z dużym sentymentem. Piękne zdjęcia

Himalaje robią wrażenie nawet na takich wodnych stworzeniach jak ja :)

Dzięki Paweł, wszelkie dodatkowe informacje mile widziane :)

Oczywiście miałem na myśli prawą stronę zdjęcia. (-:

No i Lhotse i Lhotse Shar - to te dwa wybitne wierzchołki po lewej. 4 i 11 szczyt ziemi - co drugi himalaista próbujący zdobyć te szczyty umiera. Wczoraj przymierzałem się do identycznego ujęcia, nawet staliśmy w tym samym miejscu ((-:Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

INDONEZJA / Bali / Beraban

MALTA / . / Marsaxlokk

ISLANDIA / Poludnie wyspy / Plaża Reynisfjara

KAZACHSTAN / Obwód żambylski / -

GRUZJA / Kachetia / -

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl