Galeria zdjęć

Neustadt an der Waldnaab, Kloster St. Felix Minoritenkloster

NIEMCY / Bawaria / Neustadt an der Waldnaab

Zdjęcia: Neustadt an der Waldnaab, Bawaria, Neustadt an der Waldnaab, Kloster St. Felix Minoritenkloster, NIEMCY
odsłon: 560 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2017-03-16 23:47
Data wykonania
październik 2016

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Zdobyłam odpowiedź z najbardziej wiarygodnego źródła :) Miałeś rację - to św. Feliks z Cantalice, dzieło współczesnego miejscowego artysty :)

Więc może to jednak ów św.Feliks, trochę "stylizowany" na Franciszka? Bawarię znam tylko w mikrowymiarze, zatem nie będę się mądrzyć ;)

Ta rzeźba stoi wewnątrz klasztoru w Neustadt. Tam wszystko jest poświęcone osobie św. Feliksa, kapucyna. To ta sama duchowość i podobny kształt habitu. A może to rzeczywiście św. Franciszek? Muszę się następnym razem spytać.

I jeszcze habit,a właściwie kołnierz przy nim. Mnie się wybitnie kojarzy ze św. Franciszkiem. Longin, może gdzieś masz opis tej rzeźby. Sama jestem ciekawa. :)

Wychudzony, trójkątna twarz, niewielki zarost, tonsura. Dla mnie św. Franciszek, ale mogę się mylić. No i -drogą dedukcji -patron kościoła stałby w głównym ołtarzu.Ale oczywiście pewna nie jestem. Na szczęście św. Feliks jako kapucyn też "pochodzi" od św, Franciszka. :)

O kurczę... - po czym Wy ich rozpoznajecie... (atrybuty może trochę mogą pomóc...). Ja Nepomucena w Pradze rozpoznałam jedynie po tym, że był bardziej "wygłaskany" ;D

Chyba św. Felix

Wdzięczne przedstawienie św. Franciszka.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Dolny Śląsk / Karkonosze

POLSKA / kujawsko-pomorskiego / Bydgoszcz

WłOCHY / Toskania / Pienza

MACEDONIA / płd.-zach.Macedonia Północna / Ochryda

MACEDONIA / płd.-zach.Macedonia Północna / Ochryda

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl