Galeria zdjęć

Taujung Tso (jezioro)

NEPAL / Himalaje, rejon Gokyo Ri / na mapie oznaczone jako Longpongo (-:

Zdjęcia: na mapie oznaczone jako Longpongo (-:, Himalaje, rejon  Gokyo Ri, Taujung Tso (jezioro), NEPAL
odsłon: 1074 | poleca: 28 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 2 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-04-19 22:26
Data wykonania
listopad 2016

Opis zdjęcia
Po lewej stronie widoczny trekingowy szczyt Gokyo Ri, a po prawej, ośnieżony, 6 szczyt ziemi Cho Oyu 8 201 m.

Komentarze do zdjęcia

Jędrzej zgadzam się z Tobą w 100% widziałem kiedyś w gazetce Lidla reklamę wycieczki w Himalaje i też były tam oferty aby rano wstać i oglądać góry o wschodzie słońca i sporo chodzenia(to to co ja lubię) na szczyty i każdy dzień w innym i wyższym miejscu lecz dać 5-6 wypłat na wycieczkę plus na wstępy i swoje przyjemności to wolę kilka razy jechać w swoje ukochane i dostępne Wysokie Tatry. Dolomity i Pireneje ze względu na brak znajomości języka odpadają. Pozdrawiam.

Leszku, Byłem dwukrotnie w Himalajach oczywiście nie tak wysoko jak Paweł, ale ogladałem kilka osmiotysięczników z punktów widokowych. to rzeczywiscie jest klasa sama dla siebie, Myslę jednak, że my w Europie nie musimy wpadać w kompleksy. Tak wysokich gór nie mamy, ale nasze europejskie choćby Dolomity, Pireneje, Tatry też mają swój urok i piekne widoki. A jeżeli chodzi o błętit nieba to trzeba jechać na północ Europy.

Zgadzam się z Tobą Himalaje to jest ekstraklasa, lecz tam jechać to marzenie a z drugiej strony koszt i wiek robią swoje. Jak to mówią; "nigdy nie mów nigdy" póki co pozostaje mi oglądać Twoje przepiękne fotki. Pozdrawiam.

Robi wrażenie!

Dzięki Leszek, to fajnie że fotka Ci się spodobała. A szczerze mówiąc między nami "góralami": na świecie jest wiele pięknych i wspaniałych gór, górek i góreczek, jednak to Himalaje są "debest" ((-:.

Znowu mnie zachwyciłeś, śliczności, siedzieć tam i upajać się takimi widokami to jest to. Pozdrawiam.

Kopczyki na pewno nie mają za zadanie wyznaczać szlaków, ponieważ tam nie bardzo jest gdzie skręcić ((-:. Pomiędzy miejscowościami prowadzą ubite ścieżki, podobnie jak do znanych przełęczy i Base Camp'ów. Jak byłem tam ostatnim razem, to na ważniejszych skrzyżowaniach ścieżek pojawiły się nawet drogowskazy: "droga pod Everest", "droga pod Island Peak" itp. Wiec te kopczyki to chyba raczej "tradycja": "byłem tu Janek", a ponieważ nie bardzo jest to gdzie wyryć, więc układają kopczyki - nie mam innego pomysłu ((-:

Piramidki z kamieni tradycyjnie wyznaczają szlak czy w Nepalu mają inne znaczenie?Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Podkarpacie / Dwerniczek

KUBA / Stolica / La Habana

POLSKA / Lubelszczyzna / Konstantynów

MAROKO / Sahara Zachodnia / nad Atlantykiem

GRECJA / Thassos / okolice Limenarii

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl