Galeria zdjęć

Zamek z legendą w tle

RUMUNIA / Siedmiogród / Bran

Zdjęcia: Bran, Siedmiogród, Zamek z legendą w tle, RUMUNIA
odsłon: 630 | poleca: 28 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 3 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-09-19 19:52
Data wykonania
sierpień 2017
Miejsce
Dodane do galerii
Rumunia

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Piękny, a legendy są nieodzownym elementem starych zamków.

Bardzo dziękuję :) Myślę, że zainteresowanie swoją osobą Vlad Dracula nagrodziłby... wbiciem nas na wyższy pal :) To byłoby szczególne wyróżnienie - tak robił z posłami tureckimi albo z tymi gośćmi, którym przeszkadzał fetor martwych ciał w jego domu...

Też tak uważam:)

Zamek z taką historią zasługuje na 5 :)

O, przepraszam :)
Legendy są dwie. Tę kojarzącą się z zamkiem Bran stworzył pod koniec XIX w. Bram Stoker w postaci wampira zamieszkującego zamek, a wiek później Copolla zrobił film o Drakuli. Jednak wampir to dosyć subtelna postać w porównaniu z tą historyczną.
Pierwowzorem był Vlad Tepes zasiadający w XV w. na tronie wołoskim, o którym przez wieki krążyły mrożące krew w żyłach prawdziwe historie. Broniąc Wołoszczyzny przed Turkami, pozbywając się zdrajców, wrogów politycznych i osobistych, karząc złodzieja bochenka chleba, stosował najczęściej jedną metodę - nabijał ich na pal (stąd przezwisko Palownik), a krew ofiar wypijał jak wino podczas uczt. Jego ojciec Vlad Dracul należał do Zakonu Smoka, stąd syn nazywany był Dracula (Draco - smok, Dracul - diabeł), syn Smoka/Diabła.
A w zamku Bran nie mieszkał, jego siedziba to Poenari. Jednak któż mądry zrezygnowałby z tak ciekawej legendy, która przyciąga turystów i pieniądze? :)

...a gdzie legenda? :)

Imponujący.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

SINGAPUR / Singapur / Singapur

NIEMCY / Saksonia / Żytawa

POLSKA / Bieszczady / szlak Wołosate-Halicz-Tarnica

CZECHY / Kraj liberecki / Frydlant

JORDANIA / Wadi Musa / Petra

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl