e', 'UA-1551073-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Galeria zdjęć

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce.

POLSKA / Gmina Muszyna. / Wojkowa.

Zdjęcia: Wojkowa., Gmina Muszyna., Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce., POLSKA
odsłon: 37 | poleca: 5 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-10-16 15:27
Data wykonania
lipiec 2015

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Dawna cerkiew greckokatolicka św. św. Kosmy i Damiana w Wojkowej jest malowniczo usytuowana na stromym stoku wzniesienia górującego nad nad doliną Wojkowskiego Potoku.Powstała w 1790 lub 1792 r. na miejscu spalonej świątyni, którą zbudowano w XVII w.

Komentarze do zdjęcia

Dawna cerkiew greckokatolicka św. św. Kosmy i Damiana w Wojkowej jest malowniczo usytuowana na stromym stoku wzniesienia górującego nad nad doliną Wojkowskiego Potoku.Powstała w 1790 lub 1792 r. na miejscu spalonej świątyni, którą zbudowano w XVII w. Po wysiedleniu ludności łemkowskiej w ramach akcji "Wisła" w 1947 r. jest kościołem rzymskokatolickim. Reprezentuje typ północno-zachodniej cerkwi łemkowskiej. Jest orientowana. Oznacza to iż prezbiterium skierowane jest w stronę wschodu - Jerozolimy z grobem Chrystusa.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

EGIPT / Pustynia Arabska / Hurghada

EGIPT / Pustynia Arabska / Hurghada

LITWA / Nizina Środkowolitewska / Kowno

FRANCJA / - / PARYŻ

MAURETANIA / Nawakszut / Nawakszut

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl