e', 'UA-1551073-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Galeria zdjęć

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce.

POLSKA / Gmina Muszyna. / Żegiestów.

Zdjęcia: Żegiestów., Gmina Muszyna., Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce., POLSKA
odsłon: 41 | poleca: 4 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-10-16 15:38
Data wykonania
lipiec 2015

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Dawna cerkiew greckokatolicka św. Michała Archanioła (obecnie kościół św. Anny)zbudowana została w latach 1917-1925 i jest typem architektury bojkowskiej. Jest to jedyna taka budowla w Polsce z trzech w Europie.

Komentarze do zdjęcia

Ołtarze boczne wykonane są w stylu neogotyckim, widać na nich silny wpływ ludowy, dzięki czemu wnętrze kościoła harmonizuje z jego bryłą. Lewy ołtarz boczny poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (NSPJ)W szczycie ołtarza znajdują się obrazki św. Kingi, św. Józefa, oraz św. Huberta. W niszach umieszczone są figury św. Józefa, NSPJ, i św. Antoniego zaś poniżej cześć odbiera obraz Jezusa Miłosiernego.
Prawy ołtarz boczny nosi wezwanie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych oraz Matki Bożej Fatimskiej. W jego szczycie znalazły się wizerunki św. Edwarda, św. Ekspedyta, raz św. Jana Chrzciciela. Ołtarz ozdabiają również figury św. Tereski od Dzieciątka Jezu, oraz św. Franciszka.
Warto zwrócić uwagę na niewielkie obrazki w dolnej części ołtarza; Ukrzyżowanie oraz Zmartwychwstanie. Są to jedyne pamiątki pochodzące z czasów gdy kościół był jeszcze cerkwią.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

CZECHY / Kraj Karlowarski / Karlowe Wary

MALTA / wyspa Gozo / południowo-zachodnie wybrzeże Gozo

UKRAINA / Podole / Winnica

MALTA / wyspa Gozo / południowo-zachodnie wybrzeże Gozo

EGIPT / Pustynia Arabska / Hurghada

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl