Galeria zdjęć

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce.

POLSKA / Gmina Muszyna. / Żegiestów.

Zdjęcia: Żegiestów., Gmina Muszyna., Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce., POLSKA
odsłon: 53 | poleca: 6 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-10-16 15:54
Data wykonania
lipiec 2015

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Dawna cerkiew greckokatolicka św. Michała Archanioła (obecnie kościół św. Anny)zbudowana została w latach 1917-1925 i jest typem architektury bojkowskiej. Jest to jedyna taka budowla w Polsce z trzech w Europie.Cerkiew jest tak wyjątkowa ze względu n

Komentarze do zdjęcia

Dawna cerkiew greckokatolicka św. Michała Archanioła (obecnie kościół św. Anny)zbudowana została w latach 1917-1925 i jest typem architektury bojkowskiej. Jest to jedyna taka budowla w Polsce z trzech w Europie.Cerkiew jest tak wyjątkowa ze względu na budulec; kamień-cegła ponieważ cerkiew bojkowska to cerkwie drewniane.Kształt cerkwi bojkowskiej formował się pod wpływem połączenia różnych wpływów architektonicznych wykształconego na południu Europy (Bałkany) modelu cerkwi oraz modelu kościoła obrzędku łacińskiego (w szczególności barokowej, choć wskazuje się również na gotyk). W architekturze bojkowskiej wyróżnić należy trzy cechy rozplanowania z zachowaniem zasadniczych cech kanonu; Najbardziej klasycznym był trójdzielny podział budynku. Był on nakrywany dachem brogowym i otaczany daszkiem okapowym. Każdą część cerkwi wieńczyła kopuła. Dzwonnica była osobną konstrukcją (najczęściej od zachodu) i była nakryta dachem kalenicowym.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

INDIE / Ladakh / Hemis Monastery

UKRAINA / - / Lwów

GRECJA / Karpathos / Olympos

PORTUGALIA / - / Lizbona

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl