Galeria zdjęć

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce - Bis.

POLSKA / woj.małopolskie. / Powroźnik

Zdjęcia: Powroźnik, woj.małopolskie., Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce - Bis., POLSKA
odsłon: 143 | poleca: 12 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-10-25 12:10
Data wykonania
październik 2018

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Najcenniejszy zabytek budownictwa ddrewnianego w Polssce.

Komentarze do zdjęcia

Będąc tu w lipcu 2015 r. nie mógłbym pokazać tak - jeden liście na drzewach, dwa- wycięli wszystkie modrzewie, dlatego specjalnie tu przyjechałem aby zrobić fotki. Także że jest to najpiękniejsza cerkiew pod względem unikatowego bogactwa polichromii i nie tylko.

Ładnie pokazane:)

Obecny kościół parafialny w Powroźniku należy do najcenniejszych zabytków budownictwa drewnianego w Polsce. est to dawna cerkiewka greckokatolicka będąca charakterystycznym przykładem budownictwa typu zachodniołemkowskiego. Zbudowana w konstrukcji zrębowej. Posiada typowy układ trójdzielny obejmujący sanktuarium (obecnie prezbiterium), nawę i babiniec ponad którym wznosi się wieża o konstrukcji słupowej , zakończona izbicą, dużą kopułą, ślepą latarnią i makówką z krzyżem. Historia budowy kościoła jest bardzo skomplikowana i była przedmiotem kilku studiów i prac naukowych. Pierwszą cerkwie wzniesiono w 1600 r. i jest nią prawdopodobnie obecna zakrystia.na co wskazuje napis na belce wyłaniający się z pod polichromii wskazuje datę powstania obiektu, który brzmi "Roku Bożego1600 miesiąca października dnia 5...... za grzechów odpuszczenia". c.d. na następnej fotce.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

HISZPANIA / Walencja / Albaida

MALTA / . / .

FRANCJA / Francja / gdzieś po drodze

POLSKA / dolnośląskie / Sieniawka

POLSKA / kujawsko-pomorskie / Ciechocinek

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl