Galeria zdjęć

Widok ze szlaku na "Sławka"

SłOWACJA / Sławkowska Kazalnica Maksymiliana. / Rozstaje pod Sławkowskim Szczytem 1357 m.

Zdjęcia: Rozstaje pod Sławkowskim Szczytem 1357 m., Sławkowska Kazalnica Maksymiliana., Widok ze szlaku na "Sławka", SłOWACJA
odsłon: 143 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2019-02-18 11:38
Data wykonania
wrzesień 2016

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Z lewej na dole Hrebienok (Siodełko) po prawej od dołu; Stary Smokowiec, niżej Dolny Smokowiec, jeszcze niżej Nowa Leśna.

Komentarze do zdjęcia

Dziękuję za cenne informacje, teraz widać, że człowiek całe życie się uczy a i tak umiera głupi :)). Dla mnie szczyt to szczyt, celem naszym jest zdobywać je a nie zagłębiamy się o ich historiach, a szkoda. Szczyt ten nie jest trudny do zdobycia, lecz bardzo monotonny chociaż z pięknymi widokami lecz na zdobycie trzeba mu poświęcić 5-6 godz. dla sprawnych turystów bo my wchodziliśmy 7 godz. Wiek nasz oraz zrobienie około 1000 zdjęć spowalnia nas, to też zajmuje czas. Pozdrawiam.

"Bedeker Tatrzański" str. 394 "U zarania poznania Tatr przez człowieka Sławkowski Szczyt był uważany za najwyższy szczyt tatrzański, zapewne z powodu dominacji jego sylwetki nad okolicą (jest wysunięty daleko na południe od głównej grani Tatr), ale także dlatego, że twierdzono wówczas uporczywie, iż wcześniej był on jeszcze wyższy (nawet o 300 m), lecz po silnym trzęsieniu ziemi, które jakoby zdarzyło się w Tatrach w 1662 r.obniżył się znacznie w wyniku gigantycznych obrywów skalnych z wierzchołka (ich śladem są rzekomo wielkie rumowiska piargów na stokach)." I te właśnie rumowiska ująłeś na zdjęciu.

OJ! zadajesz trudne pytania, nie słyszałem ani nie czytałem o tym. Wybacz. Pozdrawiam.

Czy to ten Sławkowski szczyt który uległ " rozdwojeniu" podczas trzęsienia ziemi z 300 lat temu ?

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

HISZPANIA / Wyspy Kanaryjskie / Parque Nacional de Timanfaya

POLSKA / woj. pomorskie / Gdynia Orłowo

MADAGASKAR / Zachodni / RN 8 przed Belo sur Tsiribihina

TYBET / Tybet północno - wschodni / okolice Lhasy

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl