Galeria zdjęć

Wędrując klifami

MALTA / - / Klify Dingli

Zdjęcia: Klify Dingli, Wędrując klifami, MALTA
odsłon: 409 | poleca: 20 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 2 | w schowku: 1 osób
Data dodania
2019-02-25 20:59
Data wykonania
luty 2019
Miejsce
Dodane do galerii
Malta

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Dzięki, Jaśku.

Bardzo ładne!

Myślę, że przy okazji kolejnego pobytu na Malcie :)

Dzięki za wskazówki. Proszę o podobne namiary, gdzie znaleźć... czas :)

W drugą stronę są ciekawe klify Xaqqa Cliffs, popularne wśród wspinaczy górskich. https://www.maltatina.com/abseiling-at-xaqqa-cliffs-great-outdoor-activity-in-malta/ Trzeba wysiąść w Bajjada, dalej w lewo od skrzyżowania następnie kawałek polną drogą do doliny Xaqqa, i tem roztaczają się piękne widoki na Xaqqa Cliffs. Stąd dojdziesz do nie znanego turystom Għar Lapsi, jest tam hotelik popularny wśród miejscowych, gdzie w latach 50tych XX w istniało Lazurowe okno, jak to na Gozo, które rozpadło się podczas sztormu. Dalej brzegiem wędrowałem brzegiem aż dotarłem do świątyni Ħaġar Qim :)

Toronegro, dziękuję.
Antoni, właściwie nie wiem, dokąd doszłam. Przyjazd autobusem z Rabatu, wysiedliśmy na przystanku przy kaplicy św. Marii Magdaleny. Zgodnie z kierunkowskazem doszliśmy do stacji radarowej i kawałek za nią. Niedosyt klifów, tak barwnie opisywanych w różnych źródłach, zaspokoiliśmy w małej restauracji "Cliffs" drinkiem o nazwie, jakżeby inaczej, "Dingli Cliffs" (bajtra, gin, lemoniada). Okazało się, że nie można zejść na dół - tereny prywatne - ale dostaliśmy wskazówki, gdzie te tereny się kończą. Poszliśmy w przeciwnym kierunku na południowy wschód, częściowo drogą, potem wzdłuż nabrzeża. Piękne formy skalne, tajemnicze sporych rozmiarów otwory w ziemi, widoczne niżej pola uprawne. Do wiosek, zupełnie nisko, niestety, nie dotarliśmy. Szliśmy ok. 3 godziny. Zabrakło dnia, by pójść dalej, a na pewno warto. To chyba jedyny minus czasu poza sezonem - krótsze dni, pustoszejące szybko ulice, po 16 zamykane sklepiki i knajpki a autobus może przyjechać... lub nie :)

Skąd i dokąd doszłaś :)

Podoba mi się.

Dodali do schowkaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

TYBET / Tybetański Region Autonomiczny / Lhasa

POLSKA / małopolskie / Wytrzyszczka

INDONEZJA / Bali / Jatiluwih

POLSKA / małopolskie / Wytrzyszczka

HISZPANIA / Wyspy Kanaryjskie / Lanzarote

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl