Galeria zdjęć

Z Hińczowej Doliny.

SłOWACJA / woj.małopolskie. / Wielki Hińczowy Staw

Zdjęcia: Wielki Hińczowy Staw , woj.małopolskie., Z Hińczowej Doliny. , SłOWACJA
odsłon: 71 | poleca: 8 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2019-05-07 17:06
Data wykonania
lipiec 2016

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Wielki Hińczowy Staw na wyciągnięcie ręki.Staw Leży na wys. 1946 m. to jest o 551 m. wyżej niż Morskie Oko(mniej więcej na wys."półek" Mnicha). Jest największym (22,08ha) i najgłębszym (54m.) stawem Tatr Słowackich a czwartym w całych Tatrach. Wymiar

Komentarze do zdjęcia

Piękne miejsce.

Góry są zawsze piękne.

Wielki Hińczowy Staw na wyciągnięcie ręki.Staw Leży na wys. 1946 m. to jest o 551 m. wyżej niż Morskie Oko(mniej więcej na wys."półek" Mnicha). Jest największym (22,08ha) i najgłębszym (54m.) stawem Tatr Słowackich a czwartym w całych Tatrach. Wymiary jego to 740 x 370 m. Staw jest sztucznie zarybiony, bytuje m.in. Pstrąg Potokowy. Barwę ma niebieską i niezwykłą przezroczystość nawet do 19 m. Stanisław Minkiewicz stwierdził tu zdumiewająco bogaty plankton przybrzeżny (głównie pomarańczowa Diaptomus gracilis) Ze Stawu wypływa Hińczowy potok płynący Doliną Hińczową (górne partie Doliny Mięguszowieckiej w słowackich Tatrach Wysokich. Wypływa z południowego brzegu Wielkiego Hińczowego Stawu. Dalej przepływa przez małe stawki zwane Hińczowymi Okami, następnie na wysokości ok. 1545 m. wpływa do niego Żabi Potok Mięguszowiecki i razem tworzą Mięguszowiecki Potok (zwany niekiedy ciągle Hińczowym Potokiem aż do połączenia z potokiem Krupa w rzekę Poprad). od lewej: Piarżyste Czuby, Cubrynka, Cubryna, Wielki Mięguszowiecki Szczyt, Mięguszowiecki Szczyt Pośredni, Przełęcz pod Chłopkiem, Mięguszowiecki Szczyt Czarny, Hińczowa Turnia.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

ARMENIA / Erewań / Geghard

ARMENIA / Gegharkunik / Noratus

GÓRSKI KARABACH / Północny Karabach / Vəngli

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl