Galeria zdjęć

Kobieta Apatani

INDIE / Arunachal Pradesh / Bamin village

Zdjęcia: Bamin village, Arunachal Pradesh, Kobieta Apatani, INDIE
odsłon: 583 | poleca: 26 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 3 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2019-12-10 16:58
Data wykonania
listopad 2019
Miejsce
Dodane do galerii
Indie

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Bardzo błyskotliwa uwaga. Gdzież go w takim razie szukać i jak go zweryfikować? I przede wszystkim, jak z nim nawiązać kontakt? ;-)

do Apatani tylko miejscowy przewodnik znający narzecze i umiejacy nawiązać z nimi kontakt.

Właśnie ... ja odnośnie rady. Wybieramy się w tamte rejony z koleżanką w przyszłym roku, koleżanka jako istota ambitna zaczęła się uczyć hindi ... a tu widzę "zonk". Jak w takim razie ugryźć temat? ... Hindi nie, angielski nie, języki romańskie tym bardziej ... może gwara wielkopolska "styknie". Co nam radzisz? ;-)

Jasiek, będą i takie, ale za jakiś czas, dopiero wróciłam z tych Indii i muszę popracować nad zdjęciami :)
Kierunek polecam z całego serca, kompletnie nie indyjskie Indie, zero turystów, cisza, spokój. Bez permitu i przewodnika do ludzi z plemienia Apatani nie dotrzesz, nie nawiążesz żadnego kontaktu, są niezwykle nieśmiali, ale też realną przeszkodą jest to, że mówią jedynie w swoim narzeczu. Nie znają nawet hindi. Ale oczywiście wszystko jest do pokonania :) Jakby co - służę radą :)

Obstawiałem na 50 - 60.Czekam na zdjęcia reportażowe,pewnie zobaczymy jak żyją.

łatwego życia nie mają, to i się szybciej starzeją. Obstawiam jakieś 60

Ciekawe ile ona może mieć lat?

to wytłumaczenie przypisywane nie tylko kobietom Mursi, podobnie jest u kobiet - pająków z birmańskiego plemienia Chin, czy kobiet - żyraf czyli kobiet z plemienia Karen. W tym wypadku czytałam że powodem tatuażu oraz kołków w nosie było oszpecenie kobiet, aby ich nie porywano. Jednakże sami Apatani tego nie potwierdzają. Najstarsze babcie Apatani pamiętają tylko, że tatuowano je gdy były bardzo młode, zawsze na siłę. Sam tatuaż oznacza przynależność do tego plemienia.

Ciekawe dlaczego w ogóle zaczęły sobie robić takie kołki w nosie. Mursi mają na swoje talerzyki w wargach tłumaczenie (pewnie jedno z wielu, ale takie własnie znam), że ich piękne kobiety były porywane i w ten sposób chciały się zeszpecić i zniechęcić agresorów.

dziękuję :)
Większość starszych kobiet z plemienia Apatani ma charakterystyczny tatuaż na twarzy (pionowa długa kreska i na brodzie kilka małych) oznaczających ich przynależność plemienną. Poza tym mają w nosie mniejsze lub większe kołki z bambusa. Kołki kiedyś oczywiście były jasne, ale z biegiem lat nabrały "patyny" i sczerniały. "Kolczyki" choć wyglądają na ogromne, to zainstalowane są tak, że na szczęście niespecjalnie utrudniają oddychanie. Sam tatuaż natomiast bywa dla nich stygmatyzacją, której niektóre z nich się wstydzą do tego stopnia, że usuwają go, ale niestety na twarzy pozostaje wyraźna blizna...
Młode kobiety czasem miewają tatuaż, ale ozdoby w nosach zobaczyć można tylko u staruszek.
Kobiety z tego plemienia są niezwykle nieśmiałe, trudno jest nawiązać z nimi kontakt, tym bardziej, że znają jedynie narzecze Apatani, tylko młodzi czasem mówią w hindi, a nieliczne wyjątki po angielsku.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Bieszczady / Bukowe Berdo

POLSKA / Bieszczady / Łopienka

POLSKA / Bieszczady / szlak Wołosate-Halicz-Tarnica

NIEMCY / Saksonia / Żytawa

CZECHY / Kraj liberecki / Frydlant

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl