Galeria zdjęć

Pan łowca głów (plemię Konyak)

INDIE / Nagaland / wieś Longkhum

Zdjęcia: wieś Longkhum, Nagaland, Pan łowca głów (plemię Konyak), INDIE
odsłon: 375 | poleca: 14 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2020-01-10 10:59
Data wykonania
grudzień 2019
Miejsce
Dodane do galerii
Indie

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Juras - także się cieszę, warto było przeżyć choćby po to, aby móc opowiadać o tym co widziałam :)
Warto dokumentować takie miejsca i zwyczaje, choćby były dla nas okrótne i kompletnie niezrozumiełe. Próbowałam się dowiedzieć czegoś na temat zwyczajów bardziej nam bliskich - ślubów czy pogrzebów. Okazuje się, że to wcale nie jest łatwe, Nagaland jest w ok 90% protestencki i obecnie tak śluby jak i pogrzeby odbywają się w tymże obrządku. I jeśli można się cieszyć, że nikt tam już nie łowi głów, to szkoda, że wraz z tym makabrycznym zwyczajem wraz z "nawróceniem" Nagów poszły w niepamięć plemienne tradycje i zwyczaje.
Menhir, festiwal świetny, ale to już XXI wiek. Festiwal jest mocno promowany przez rząd Indii, na rozpoczęciu była masa oficjeli łącznie z ministrem czegoś tam, odpowiedzialnym za festiwal. W nawiązaniu do tego, co napisałam wcześniej, to jest jakaś próba kultywowania niektórych plemiennych tradycji, praktycznie jednak jedynie tańców, zawodów sportowych i śpiewów.
Na festiwalu oglądałyśmy występy przedstawicieli 17 plemion Nagalandu, mogliśmy odwiedzać morungi wszystkich występujących grup. Wszystko dość komercyjne, ale naprawdę ciekawe, choć znacznie się różniące od tego, co widziałyśmy w wioskach. Np wśród Konyaków występujących na festiwalu nie było ani jednego łowcy głów (ci prawdziwi to już staruszkowie, nie za bardzo zainteresowani takimi występami...).
Jakieś zdjęcia oczywiście będą, jeśli moja relacja z tych kompletnie "nie indyjskich" Indii zainteresuje choć kilka osób - warto :)

A jak festiwal? Ciekawy? Będą fotki?

Nitka, cieszę się, że żyjesz .

Za te wszystkie morderstwa, powinni ponieść karę i to własnymi maczetami. Jeszcze chwalą się tym?Gość sobie siedzi teraz, czeka na turystów, ma emeryturę "POZGONNĄ" po zabitych!!Śmieszne to i zarazem tragiczne, ale porypów na świecie nie brakuje !!:(

hahaha, cebula jak główka :))))))))))))
Dwie najbliższe w trakcie dogrywania szczegółów :) Powodzenie się przyda, dziękuję :)

Przedmioty codziennego użytku...dwie maczety...jasne, cebulę można pokroić...dużą :)
Dzięki za bardzo interesujące informacje. I powodzenia w kolejnych wyprawach :)

:))))
Poszłam na całość - mam taki naszyjnik z pięcioma główkami :)))
Ci najstarsi łowcy głów siedzą w swoich morongach i popalając opium lub żując betel w oczekiwaniu na rzadkich turystów wspominają stare czasy. A turyści są dla nich większą atrakcją, niż oni dla turystów: mogą się pochwalić tatuażami na klatkach piersiowych, pokazać maczety, którymi ścinali głowy...
W Nagalandzie można jeszcze czasem kupić od Konyaków oryginalne przedmioty codziennego użytku. I tak mam od nich np dwie maczety, pas do ich noszenia i takie tam różne różności ;)
Wracając do naszyjników - te główki są z mosiądzu, odlewane są przez ichniejszego rzemieślnika w "morongu" (nazwa chaty). Trudno było mi uwierzyć w to, że za pomocą tak prymitywnych przyrządów można wykonać te przedmioty więc pan zrobił nam mały pokaz, miałam także możliwość wykonania "oczu" w jednej z główek...

Po Twoim komentarzu zdjęcie robi jeszcze większe wrażenie. I odwaga fotografa :) Powinnaś zawiesić sobie taką główkę - "złowiłaś" łowcę głów.

Dziękuję :)

Oczywiście 5.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

BURKINA FASO / poludniowy / wioska

BURKINA FASO / Houet / Bobo - Diulasso

TOGO / Lome / Lome

TOGO / Region Kara / Koutammakou

TOGO / Region Kara / Koutammakou

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl