Galeria zdjęć

Nad Strągacznikiem (Trojrohe pleso).

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Dolina Białych Stawów.

Zdjęcia: Dolina Białych Stawów., Wysokie Tatry., Nad Strągacznikiem (Trojrohe pleso)., SłOWACJA
odsłon: 105 | poleca: 10 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2020-10-31 12:20
Data wykonania
lipiec 2020

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Folwarska Grań, Rakuska Czuba, Rakuski Przechód, Rakuska Kopa, Rakuska Przełęcz, Złota Czuba, Mały Kieżmarski,

Komentarze do zdjęcia

Ładnie skrojone i kolorki super, a opis wyczerpujący :)

Stręgacznik, zwany też Trójkątnym Stawem lub Wyżnim Białym Stawem (Trojrohé pleso) – drugi pod względem wielkości ze stawów znajdujących się w Dolinie Białych Stawów w północno-wschodniej części Tatr Wysokich na Słowacji. Staw znajduje się w dolnej części doliny, na poziomie 1620 m. Jego powierzchnia według pomiarów przeprowadzonych przez TANAP w latach 1961–66 wynosi 0,170 ha, starsze pomiary Józefa Szaflarskiego podają 0,198 ha. Powierzchnia jeziora zmniejsza się wskutek postępującego zatorfienia. Stręgacznik ma 85 m długości i 70 m szerokości (według Szaflarskiego odpowiednio 102 m i 44 m) oraz 1,2 m głębokości. Jest otoczony osadami morenowymi. Staw należy do grupy jeziorek i oczek wodnych w Dolinie Białych Stawów, obejmowanych wspólną nazwą Białych Stawów. Kilkaset metrów na północ od niego znajduje się największy w dolinie Wielki Biały Staw, pozostałe stawy to Małe Białe Stawy, Niżni i Wyżni Rzeżuchowy Stawek oraz Żółty Stawek. Stręgacznik ma kształt zbliżony do trójkąta i stąd bierze się jego alternatywna nazwa oraz nazwy w innych językach. Jego brzegi to torfowisko z mchami i dość obficie występującymi wełniankami.(info: Przewodnik Józefa Nyki - Tatry Słowackie)Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

CZECHY / środkowoczeski / Praga

POLSKA / dolnoślaskie / Karpacz

POLSKA / dolnośląskie / Duszniki Zdrój

POLSKA / województwo dolnośląskie / Piotrowice Świdnickie

MEKSYK / Mexico City / Mexico City

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl