Galeria zdjęć

Tenby - Walia.

WALIA / Zatoka Carmarthen. / Hrabstwo Pembrokenshire

Zdjęcia: Hrabstwo Pembrokenshire, Zatoka Carmarthen., Tenby - Walia., WALIA
odsłon: 127 | poleca: 4 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-03-03 15:51
Data wykonania
lipiec 2015

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Tenby jest odgrodzone od reszty świata wspaniałymi XIII-wiecznymi murami obronnymi, które jednak bardziej przyciągają niż zniechęcają przyjezdnych z całego świata. Ta urocza miejscowość obfituje w bary i sklepy typowe dla brytyjskiego miasta. Uroku t

Komentarze do zdjęcia

Kościół św. Marii (St Mary's Church) w Tenby jest dziś największą świątynią parafialną w Walii, świadectwem bogactwa i prosperity, jakie przeżywało miasto w okresie średniowiecza. Jego współczesna sylwetka jest wynikiem późnogotyckiej rozbudowy, lekko jedynie zatartej przez dobudowanie nowożytnej północnej kruchty i zakrystii oraz rozebraniem w 1831 roku średniowiecznej kruchty zachodniej. Najstarsze, XIII-wieczne fragmenty kościoła znajdują się w dolnych partiach wieży, z tego okresu pochodzi także południowy portal wejściowy. Wewnatrz kościół posiada chrzcielnicę z XV wieku oraz grobowce Tomasza i Johna White, burmistrzów Tenby z XV stulecia. Tomasz White zasłynął z tego, iż ukrywał młodego Henryka Tudora przed królem Ryszardem III.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Dolina Wielicka.

ANGLIA / Londyn / Londyn

PORTUGALIA / Środkowa Portugalia / Leiria

INDIE / Ladakh / Lamayuru

INDIE / Ladakh / Lamayuru

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl