Galeria zdjęć

Benalmadena - Puerto Marina.

HISZPANIA / Costa del Sol. / Benalmadena.

Zdjęcia: Benalmadena., Costa del Sol., Benalmadena - Puerto Marina., HISZPANIA
odsłon: 148 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-04-28 18:43
Data wykonania
sierpień 2019

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Historia portu Puerto Marina w Benalmadenie sięga początku lat 60-tych. Wówczas to ówczesny burmistrz Enrique Bolin postanowił dostarczyć miejscowości prawdziwej atrakcji turystycznej. Budowa portu rozpoczęta 12 listopada 1972 roku i zakończona 9 paź

Komentarze do zdjęcia

Historia portu Puerto Marina w Benalmadenie sięga początku lat 60-tych. Wówczas to ówczesny burmistrz Enrique Bolin postanowił dostarczyć miejscowości prawdziwej atrakcji turystycznej. Budowa portu rozpoczęta 12 listopada 1972 roku i zakończona 9 października 1982 roku dostarczyła wielu perypetii aby ostatecznie stać się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc sportu, wypoczynku i rekreacji całego wybrzeża Morza Śródziemnego. Początkowo pod nazwą Port-au-Prince a aktualnie jako Puerto Marina de Benalmadena od 1987 roku nieprzerwanie otrzymuje międzynarodową nagrodę Unii Europejskiej – Błękitną Flagę czystości morza. Dwukrotnie, w latach 1995 i 1997 została wyróżniona jako „Najlepszy Port na świecie” między innymi za swoją nieprzeciętną architekturą, która jest mieszanką indyjskich, arabskich i andaluzyjskich stylów jak mudejar.Port to ponad tysiąc miejsc do cumowania statków o gabarytach do 35 metrów długości i do 5 metrów zanurzenia. Wokół portu w Benalmadenie skupiona jest większa część bazy turystycznej miejscowości tj. hoteli, restauracji, klubów nocnych, sklepów oraz luksusowej dzielnicy mieszkalnej.W sąsiedztwie portu znajduje się inna wielka atrakcja turystyczna, także dla dzieci – Akwarium Sea Life. Znajduje się tu również szkoła nurkowania oraz szkoła i centrum żeglarstwa. Przy wejściu do portu stoi Torre Bermeja, strażnica – wieża z czasów Maurów. Puerto Marina de Benalmadena to idealne miejsce na spacer, romantyczny rejs statkiem z kieliszkiem Sangrii, zakupy czy obiad składający się z regionalnych specjałów. Port obfituje w sklepy, także te z pamiątkami oraz restauracji z różnorodną kuchnią. Pomijając hiszpańską, są tu włoskie, azjatyckie smaki a także amerykańskie burgery i steki. Doskonałym zakończeniem dnia spędzonego na sąsiadujących z mariną plażach Fuente de la Salud i Torrebermeja może być rejs na zachód słońca. Do wyboru jest statek wycieczkowy, także katamaran czy łódź piracka. W ciągu dnia w porcie Puerto Marina możemy wynająć sprzęt sportowy jak kajaki czy rowery oraz korzystać z atrakcji jakie dostarcza śródziemnomorskie wybrzeże Costa del Sol. (Info: http://benalmadena24.pl/puerto-marina/)Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE / Dubaj / Dubaj

POLSKA / woj.podlaskie. / pow. hajnowski.

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Szlak na Rysy.

SłOWACJA / kraj żyliński. / pow. Liptowski Mikulasz.

POLSKA / woj.podlaskie. / pow.bielski.

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl