Galeria zdjęć

Hajnówka - kościół św. Cyryla i Metodego i Matki Bożej Fatimskiej.

POLSKA / woj.podlaskie. / pow. hajnowski.

Zdjęcia: pow. hajnowski., woj.podlaskie., Hajnówka - kościół św. Cyryla i Metodego i Matki Bożej Fatimskiej., POLSKA
odsłon: 143 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-07-28 16:14
Data wykonania
maj 2021

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje: Obecna świątynia w stylu neobarokowym została wzniesiona w latach 1999 – 2008 według projektu arch. Michała Bałasza z Białegostoku. Do tego czasu funkcję tymczasowego kościoła w latach 1995 – 2008 pełniła kaplica cmentarna zbudowana w 19

Komentarze do zdjęcia

Obecna świątynia w stylu neobarokowym została wzniesiona w latach 1999 – 2008 według projektu arch. Michała Bałasza z Białegostoku. Do tego czasu funkcję tymczasowego kościoła w latach 1995 – 2008 pełniła kaplica cmentarna zbudowana w 1941 roku przez ks. Józefa Moniuszko. W 1995 r. została ona rozbudowana tak, by mogła pełnić funkcję tymczasowego kościoła. W 1997 r. parafia otrzymała od Urzędu Miasta Hajnówka część placu po byłym szpitalu – z przeznaczeniem pod przyszły kościół i budynki parafialne. Kamień węgielny pochodzący z Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie, poświęcił Ojciec Święty Jana Paweł II podczas Wizyty Apostolskiej w Drohiczynie w 1999 r. Kierownikiem budowy był inż. Roman Żero z Bielska Podlaskiego, a głównymi budowniczymi - Bogdan i Piotr Zabłoccy z Rudki. Wystrój wnętrza przygotował Stanisław Żywolewski z Hajnówki. W pobliżu nowej świątyni w latach 2010 – 2011 została wzniesiona nowa, murowana plebania razem z garażami według projektu inż. Romana Żero z Bielska Podlaskiego – staraniem wspomnianego ks. kan. Zygmunta Bronickiego. Na terenie parafii znajduje się kaplica więzienna w Areszcie Śledczym p.w. bł. Honorata Koźmińskiego.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / . / .

POLSKA / . / .

POLSKA / kujawsko pomorskie / Nad Wisłą

POLSKA / opolskie / Opole

ANGLIA / Wielki Londyn / Londyn

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl