Galeria zdjęć

Na przełęczy pod Osterwą 1966,4 m.

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Przełęcz pod Osterwą 1966,4m.

Zdjęcia: Przełęcz pod Osterwą 1966,4m., Wysokie Tatry., Na przełęczy pod Osterwą 1966,4 m., SłOWACJA
odsłon: 108 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2022-03-18 14:30
Data wykonania
lipiec 2017

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:Pierwsza z lewej to Osterwa. dalej opis poniżej.

Komentarze do zdjęcia

Podejrzewam, że byłam. Bo byłam prawie wszędzie z wyj. Gerlach i Lodowy Szczyt. Ale sprawdzę na mapie. Do sklejenia jeszcze Tatry Wysokie (z Rohaczami ( też 21 kawałków). To duże, słowackie mapy. 7 lat na wietrzychu zrobiło swoje. Przejrzę , odpowiem, teraz czas ogranicza,

Po katastrofie owego śmigłowca są w tym miejscu jeszcze szczątki a takze tablica pamiątkowa. Zrobiłem fotki przy nich gdy szliśmy Doliną Młynicką na Bystrą Ławkę i schodziliśmy Doliną Furkotną, cudowny szlak, jesli nie byłaś polecam. Wodospad Skok i sporo stawków. Udanego tygodnia.

J. Nyka najlepszy autor przewodników po Tatrach polskich i słowackich. Mam słaba orientacje w przestrzeni. I lubie wiedzieć co mnie czeka na trasie. bez mapy w górach czy na rowerze nie parłam do przodu. dwa razy zadałam sie na "pewność" towarzyszy i skończyło sie źle. Albumy mam leciwe, ceniłam R. Ziemaka i J. Chojnackiego. Dzis sklejałam stare wielkie mapy Tatr Słow. Zach. i Wysokich. (21 prostokątów jedna). Juz nie skorzystam ale...pamiątki. Tatry z chmur- musza być piękne. Katastrofę znam. Byłam świadkiem katastrofy helikoptera w Dol. Olczyskiej. I kiedy forsowałam Kozie Czuby, z Granatów spadł 25 młodzieniec.

Mapy owszem tak, jak najbardziej lecz my korzystamy z Przewodnika "Tatry Słowackie" autor Józef Nyka - polecam tego autora, też wydał taki przewodnik "Tatry Polskie", jeśli mogę Ci coś polecić to "Tatry z Oblakov" autor Ladislav Janiga. to przewodnik turystyczny z pieknymi fotkami z góry z helikoptera, wydana jest w pięciu językach. Janiga to jeden z dwóch ratowników, który się uratował z katastrofy helikoptera w Dolinie Młynickiej w 1979 r. (https://portaltatrzanski.pl/wiedza/historia/katastrofa-smiglowca-w-dolinie-mlynickiej-w-1979-roku,994) tu dowiesz się więcej. Zginęło 7 osób.

Zrestartowałam dzięki Twoim opisom moje wyprawy. Wykopałam z archiwum mapy schematyczne. Tatry Polskie, Słowackie , Sudety- wciąż te mapy godne polecenia na "ogarniecie " szlaku. A potem - te najdokładniejsze, z najmniejszym szczytem, ścieżką i poziomicami. Oczywiście. pozdro.

Skrajna Baszta, Przełęcz nad Skokiem, Mała Baszta, Przełęcz nad Szerokim Żlebem, Pośrednia Baszta, Szatan(najwyższy szczyt w grani), Diablowina, Diabla Turnia, Zadnia Baszta, Mała Capia Turnia, Wielka Capia Turnia, Hlińska Turnia, Mała Koprowa Turnia, Koprowe Czuby, Wyżnie Koprowa Przełęcz, Koprowy Wierch, Cubrynka, Cubryna, Wołowiec Mięguszowiecki, Mięguszowiecki Szczyt Wielki, Mięguszowiecki Szczyt Pośredni, Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem, Mięguszowiecki Szczyt Czarny, Wołowy Grzbiet, Wołowa Turnia, Kopa Popradzka.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

RUMUNIA / Transylwania / Bran, zamek hrabiego Drakuli

RUMUNIA / Transylwania / Sinaia, Pałac Peleș

RUMUNIA / Transylwania / Park Narodowy Chelie Turzi

RUMUNIA / Transylwania / Sinaia

RUMUNIA / Transylwania / Park Narodowy Chelie Turzi

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl