Galeria zdjęć

Wiszący most (Clifton Suspension Bridge).

ANGLIA / Ujście rzeki Avon do Kanału Bristolskiego. / Bristol.

Zdjęcia: Bristol., Ujście rzeki Avon do Kanału Bristolskiego., Wiszący most (Clifton Suspension Bridge)., ANGLIA
odsłon: 201 | poleca: 1 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2023-02-28 20:30
Data wykonania
październik 2022

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Trzyma się dzielnie mimo, że z mostu mogą korzystać pojazdy nie cięższe niż 4 tony. Dla ciekawości powiem Ci, że łańcuchy, na których wisi jezdnia, pochodzą z wcześniejszego mostu, zbudowanego przez Isambarda Brunela. Był to most zwodzony Hungerford Bridge na Tamizie. Dużo zdrówka.

Ciekawa konstrukcja, najwaźniejsze, że się trzyma

Most wiszący, rozpięty nad doliną rzeki Avon to bez wątpienia najważniejszy symbol miasta Bristol. Prace przy moście rozpoczęto w roku 1831 a most z czasów wiktoriańskich został otwarty w 1864 r. Pomysłodawcą mostu był bogay kupiec William Wick. Most ma dług. 414 m. wys. wież ma 26 m. a zawieszony jest na wys. 75 m. Z mostu Suspension Bridge w Bristolu dokonano pierwszego na świecie skoku na elastycznej linie – bungee. Most jest też nazywany mostem samobójców ponieważ skoczyło z niego 127 samobójców. Za przejazd mostem trzeba zapłacić 1 funta, przejście jest darmowe.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / woj.podkarpackie. / Polańczyk.

BRAZYLIA / Rio de Janeiro / Sambodrom

BRAZYLIA / Parana / Foz do Iguacu

BRAZYLIA / Amazonia / Las deszczowy Amazonii

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl