Galeria zdjęć

Zamek, jak z bajki

SłOWACJA / Bojnice / Klejnotem Bojnic, miasteczka koło Prievidzy, jest „bajkowy“ Zamek w Bojnicach

Zdjęcia: Klejnotem Bojnic, miasteczka koło Prievidzy, jest „bajkowy“ Zamek w Bojnicach , Bojnice, Zamek, jak z bajki, SłOWACJA
odsłon: 8965 | poleca: 22 osób | ocena techniczna: 4.95 | ocen: 23 | w schowku: 1 osób
Data dodania
2010-02-18 01:02
Data wykonania
wrzesień 2007

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje: Jest on jednym z najładniejszych i najczęściej zwiedzanych zamków nie tylko na Słowacji, ale także w Europie Środkowej.tekst oparty o zródła z http://www.slovakia.travel

Komentarze do zdjęcia

faktycznie klejnot Słowacji, słusznie zachęcasz do odwiedzenia. Pozdrawiam :-)

w tych barwach robi wrazenie tajemniczego ... piekne

Bajeczny. Ładna kolorystyka.

Mario, zgadza się ; na tej stronie się oparłam; dużo korzystam z tych pomocy w czasie pilotaży :) pozdrawiam Cie :)

Ilonka,gdzies ten opis widzialem http://www.slovakia.travel/entitaview.aspx?l=5&smi=408041&llt=1&idp=7100

faktycznie - jak z bajki...

troche mi przypomina zamek w Mosznej na Opolszczyznie, ktory tez jest piekny, a one obydwa Neuswanstein w Bawarii :)

piękny ...

Zamek zbudowano na wzniesieniu z tufu wapiennego, na którym w XI wieku stał średniowieczny gród. W przeszłości był majątkiem najsławniejszych rodów, przy czym jego ostatnimi właścicielami byli członkowie rodu Pálfi. Pod koniec XIX wieku hrabia Jan Pálfi zlecił przebudowę całego obiektu J. Hubertowi, architektowi z Budapesztu, według wzoru zamków stojących nad rzeką Loarą w środkowej Francji. Typowy kształt romantycznego średniowiecznego zamku podkreślają strome dachy pałacu, kaplicy i wieży.

Obecnie w zamku znajdują się ekspozycje muzeum artystyczno-historycznego. Można tu zobaczyć pierwotne umeblowanie i przedmioty artystyczne z przełomu XIX i XX wieku. Jednym z najbardziej unikalnych i cennych dzieł jest późnogotycki zestaw obrazów, tak zwany ołtarz Bojnicki florenckiego mistrza N. di Cione Ortagna z połowy XIV wieku. Elementem ekspozycji zamkowej jest naciekowa jaskinia pod zamkiem, która jest połączona z głęboką studnią grodową.

Z mnóstwa imprez, odbywających się w zamku najbardziej znany jest Międzynarodowy Festiwal Duchów i Straszydeł (Medzinárodný festival duchov a strašidiel), który odbywa się co roku pod koniec kwietnia i na początku maja. W tym okresie zamek bojnicki staje się miejscem spotkań straszydeł, czarownic i wampirów z całego świata.

Nieodłączną część areału zamkowego stanowi park oraz park leśny, który uzupełnia jego szczególną scenerię. Przed wejściem do zamku stoi znana sześciusetlenia, stara Bojnicka lipa króla Macieja o obwodzie około 12,5 m. Do Bojnic lubił jeździć sam król, który pod lipą organizował różne uczty i narady.

Innymi imprezami, które przyciągają zwiedzających do okolic zamku są przedstawienia grupy szermierki historycznej Bojnik i stałe pokazy sokolników Aquila.

Dodali do schowkaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

NIEMCY / Nadrenia-Palatynat / Trier

UKRAINA / Kijów / Zejście św. Andrzeja

HISZPANIA / Galicja / Olveiroa

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl