Forum dyskusyjne

dokumenty

kategoria podróżowanie z dziećmi

kraj Czechy

elmagico dołączył
31.07.2011

elmagico 20:21 | 03.08.2011

Mam pytanie. Czy dziecko wciąż może być wpisywane w paszport rodziców czy musi mieć własny dokument tożsamości? Chodzi o wyjazd do Czech. Będę wdzięczny za pomoc


adam.francesco dołączył
02.04.2011

adam.francesco 23:06 | 03.08.2011

Przy wjeżdzie do Czech nie ma kontroli bo obowiązuje Schengen. Pozdrawiam


elmagico dołączył
31.07.2011

elmagico 07:14 | 04.08.2011

w jakuszycach 3 razy przekraczalem granice i zawsze chciel oglądać dokumenty a była już Schengen


czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 07:59 | 04.08.2011

Juz sie nie wpisuje dziecka do paszportu.
Strefa Schengen nie zwalnia z obowiazku posiadania dokumentu
uprawniajacego do przekraczania granicy.


elmagico dołączył
31.07.2011

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 13:33 | 05.08.2011

Strefa Shengen właśnie zwalnia z posiadania dokumentu uprawniającego do przekraczania granicy, a nie zwalnia z posiadania dokumentu potwierdzającego tożsamość. Dowód osobisty nie jest dokumentem uprawniającym do przekraczania granicy tylko paszport. Tak żeby uściślić.


marta dołączył
07.12.2009

marta 12:55 | 05.08.2011

Dziecko powinno mieć raczej swój paszport.


Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 16:30 | 06.08.2011

Oczywiście, że dowód osobisty jest dokumentem uprawniającym do przekraczania granicy, tam gdzie jest dokumentem uprawniającym do przekraczania granicy - czyli np. w Wielkiej Brytanii, która nie jest w Shengen.


elmagico dołączył
31.07.2011

elmagico 14:41 | 05.08.2011

Wystarczy tymczasowy dowód, jest wydawany za darmo i jest ważny 5 lat. ożna wyrobić paszport ale to już coś kosztuje i w UE nie jest niezbędny. Tyle ustaliłem w urzędzie miasta.


bynio dołączył
05.09.2008

bynio 17:31 | 06.08.2011

Tylko w państwach UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, gdzie wystarczy poświadczenie tożsamości. Wszędzie indziej paszport.
Myślę, że to wystarczy.
Zbyszek


Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 19:23 | 06.08.2011

Nie tylko. Do Chorwacji też można wjechać na dowód.


bynio dołączył
05.09.2008

bynio 22:35 | 06.08.2011

Wobec powyższego, z dniem 1 stycznia 2008 r. książeczkowe dowody osobiste nie są już dokumentami uprawniającymi do przekraczania granic państw członkowskich Unii Europejskiej, państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego nienależących do Unii Europejskiej oraz państw niebędących stronami umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, których obywatele mogą korzystać ze swobody przepływu osób na podstawie umów zawartych przez te państwa ze Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi, uznających ten dokument za wystarczający do przekraczania ich granicy, (o czym mowa w art. 1 ust. 3. pkt. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz.U. z 2006 r. Nr 139, poz. 993 z późn. zm.).
Czy to Ci wystarczy Edgarku?


Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 10:08 | 07.08.2011

Książeczkowe dowody osobiste straciły ważność z dniem 31 marca 2008 r.
www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/4689 
Czy to Tobie wystarczy byniu?
Nie wiem o co się kłócisz. Dowód osobisty jest dokumentem uprawniającym do przekraczania kranicy, tak jak napisałem, tam gdzie jest dokumentem uprawniającym do przekraczania granicy. Na przykład w Wielkiej Brytanii lub Chorwacji.


jaco dołączył
13.05.2008

jaco 14:22 | 07.08.2011

dziecko przekraczające granicę do Czech musi mieć paszport, lub być wpisabe w paszport rodzica lub dowód osobisty , który jest wydawany na wniosek obu rodziców koszt 30 zł


jaco dołączył
13.05.2008

jaco 14:27 | 07.08.2011

a wy kłócicie się niepotrzebnie bo książeczkowe dowody osobiste są już nie ważne nigdzie , teraz są plastikowe które upoważniają do przekroczenia granicy w krajach Unii Europejskiej i kilku z układu w Schengen


ejsia dołączył
17.07.2013

ejsia 14:20 | 17.07.2013

Mam właśnie podobny problem. Potrzebuje wyrobić paszport max. za tydzień :( tak wyszło. Czy da się to tak szybk ozrobić w urzędzie? Bo znalazłam różne ifnormacje choćby: www.mowimyjak.pl/styl-zycia/podroze-i-wypoczynek/paszport-dla-d  ziecka-czy-noworodek-musi-miec-paszport,78_58978.html i też na stronie MSW patrzę ale tam jest, że można czekać nawet do 30dni :( a ja potrzebuje max. tydzień. Czy da się to przyspieszyć tam jakos? Ktoś wie ?


Podobne wątki podróżowanie z dziećmi CZECHY


Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl