Forum dyskusyjne | Konkurs foto!

ubezpieczenie w góry

kategoria zdrowie w podróży

kraj Austria

artem dołączył
26.07.2011

artem 23:34 | 06.11.2014

W okolicach świąt Bożego Narodzenia wybieram się w góry w Alpy do znajomych, gdzie będę dopiero uczyć się jazdy na nartach i dlatego szukam jakiegoś dobrego ubezpieczenia. Wyjazd będzie trochę długi, około miesiąca, także raczej odpadają te krótkoterminowe polisy. Jest też duże prawdopodobieństwo, że wyjazd się powtórzy dlatego zastanawiam się nad takim rocznym ubezpieczeniem. Nie wiem właśnie co będzie bardziej opłacalne. Co byście mi radzili? Jakie ubezpieczenie byście mi polecili?

places2visit.pl dołączył
02.10.2014

places2visit.pl 20:59 | 11.11.2014

Na pewno ubezpieczenie w które pokrywa koszty ewentualnej akcji helikopterem. Austriacy liczą sobie dobrze za taką "przyjemność".

travva dołączył
22.08.2016

travva 13:50 | 22.08.2016

to prawda, trzeba o tym pamiętać, bo nigdy nie wiesz co się zdarzy. Sama miałam taką sytuację i nawet nie chcesz wiedzieć ile mnie kosztował taki locik...

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 17:48 | 12.11.2014

Niektóre ubezpieczalnie mają w umowach taki haczyk że jak nie ma dodatkowego ubezpieczenia od sportów ekstremalnych (spotkałam sie że jazda na nartach do takich się zaliczała)to nie pokrywają kosztów ewentualnej pomocy.Zapytaj o to ubezpieczyciela.

manni dołączył
24.06.2011

manni 22:59 | 13.11.2014

Ubezpieczenie narciarskie nie jest ubezpieczeniem turystycznym! Fakt, że będziesz uprawiał narciarstwo MUSI być zaznaczone. Narciarstwo dla ubezpieczalni jest sportem EKSTREMALNYM i z tym wiąże się znacząco wyższa stawka w porównaniu do ubezp. turystycznego. Ubezpieczalnia ocenia ryzyko urazu i co za tym idzie odszkodowania. Urazowość w narciarstwie jest wielokrotnie wyższa niż np. w spadochroniarstwie i dlatego dla nich to jest sport ekstremalny. Ubezpieczenie narciarskie musi mieć ubezpieczenie od kosztów ratownictwa, koszty leczenia nie obejmują transportu helikopterem ze stoku do szpitala. Warto dowiedzieć się jak wygląda kwestia ewentualnego transportu sanitarnego do domu. Bardzo ważnym elementem jest dobre OC. Jeśli komuś wyrządzisz szkodę na stoku na zwykłym "przepraszam" może się nie skończyć.
Odszkodowania z tytułu utraty zdrowia idą w dziesiątki tysięcy euro.
Ja bardzo lubię Allianz direkt. Ubezpieczasz się on line nawet będąc już na wyjeździe. Do wyboru masz różne warianty ubezpieczenia gdzie dowolnie kształtujesz sobie na jaką kwotę chcesz się ubezpieczyć a więc sam ustalasz na jakie aspekty kładziesz większy nacisk a co jest mniej istotne. czy są ubezpieczenia całoroczne? Tego nie wiem ale dobre ubezpieczenie narciarskie nie jest tanie. Moim zdaniem lepiej wykupić krótkookresowe ubezpieczenie na wyższe kwoty niż całoroczne na niskie kwoty i nie uwzględniające wszystkich czynników.

artem dołączył
26.07.2011

artem 18:54 | 30.11.2014

Wszystkie te elementy, które wymieniłeś są zawarte w tym ubezpieczeniu
pza.org.pl/pza/article.acs?id=2270179.  Dla członków PZA roczna składka to 220 zł . Wydaje mi się, że to nie jest dużo jak na cały rok. Czy to nie będzie opcja bardziej ekonomiczna od tych krótkoterminowych polis?

lunatic dołączył
03.12.2014

lunatic 14:31 | 03.12.2014

Potrzebuję rady, po przykrym incydencie w polskich górach, przed wyjazdem do Austrii, chcę sieie i żonęb ubezpieczyć. Znajomi proponowali Compensę. Czy ktoś wypróbował tego typu ubepizeczenie. Manni poprzez pryzmat Twoich wskazówek będę poszukiwał i porównywał, jednak proszę o sugestie.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 16:36 | 03.12.2014

Szukasz najtańszego, czy najlepszego?

jeżeli najtańszego, to PZA jest najtańsze, nawet jeżeli nie jesteś jego członkiem (250) zł.
Warta Travel jest niezłe i niedrogie - możesz łatwo nabyć przez Internet. W tym roku do Azji na miesiąc płaciłem 370 zł.
jeżeli masz mniej niż 30 lat to możesz nabyć taniej w wersji studenckiej na miejscu.
Jeżeli szukasz najlepszego (czyli drogiego) to górnej granicy ceny nie ma.

Pozdro.

manni dołączył
24.06.2011

manni 18:55 | 03.12.2014

No tak ale co to jest DOBRE ubezpieczenie.
Dla mnie oprocz dobrych oferowanych warunkow firma musi byc wiarygodna.
Warunki ubezpieczenia latwo porownac. Wiarygodnosc firmy to cos ulotnego i trudno porownywalnego. Jest to kwestia jakigos zaufania, ktore ksztaltuje sie zbierajac wlasne doswiadczenia. Na PZU i Warcie okrotnie sie zawiodlem a na Alliansie nie. Gdy mialem wypadek na nartach Allianz wyplacil bez dyskusji kwoty, ktorych wydatkow nie moglem udowodnic i nie moglbym miec pretensji w razie odmowy wyplaty. PZU i Warta zawsze staraly sie maksymalnie urwac pod byle pretekstem cos z naleznej wyplaty. Zdaje sobie sprawe z tego, ze jednorazowe pozytywne czy negatywne doswiadczenie o niczym nie przesadza i inni moga miec calkiem odminne opinie. Ja po prostu mam sentyment do Allianza.
warunki ogolne PZA na papierze wygladaja bardzo zachecajaco. Kwoty ubezpieczenia sa przyzwoite i jesli ktos wyjezdza na narty czesciej niz raz do roku to oferta jest naprawde dobra.

Wanda_06 dołączył
10.12.2014

Wanda_06 15:25 | 10.12.2014

Ja się ubezpieczyłam w Compensie na wyjazd wakacyjny wraz z mężem i dziećmi. Nie było, szczęśliwie dla nas, żadnych niespodzianek, więc nie miałam okazji wypróbować działania tego ubezpieczenia. Ma dobrą opinię i zanim podpisałam umowę, sporo się zastanawiałam nad wyborem ubezpieczyciela.

Marika99 dołączył
14.01.2015

Marika99 23:22 | 14.01.2015

>Ja się ubezpieczyłam w Compensie na wyjazd wakacyjny wraz z mężem i dziećmi. Nie
>było, szczęśliwie dla nas, żadnych niespodzianek, więc nie miałam okazji wypróbować
>działania tego ubezpieczenia. Ma dobrą opinię i zanim podpisałam umowę, sporo się
>zastanawiałam nad wyborem ubezpieczyciela.
Ja niestety doświadczyłam tego, dlatego za granicę na wakacje bez ubezpieczenia się nie ruszam. A też się ubezpieczam w compensa, sprawdzona jest bo mam też OC i AC auta.

Złoty_Marek dołączył
25.01.2015

Złoty_Marek 14:31 | 25.01.2015

Masz rację, trzeba przewidzieć co może być potrzebne. Akcje ratownicze albo wypadek na stoku potrafią być baaardzo kosztowne, zwłaszcza w krajach bogatszych (obiektywnie patrząc) niż Polska... Allianz ma bardzo rozbudowaną ofertę, ale równie rozbudowane OWU: ipolisa.pl/Ubezpieczenie-na-narty-od-Allianz-sprawdzam%2Cartyk  ul%2C897/

AXA ma bardziej jasno zbudowane ubezpieczenie, chyba na to bym się zdecydował: ipolisa.pl/Ubezpieczenie-narciarskie-AXA-sprawdzam%2Cartykul%2  C898/

lunatic dołączył
03.12.2014

lunatic 15:39 | 27.01.2015

Witam, wyjazd udał się. Na szczęście nie miałem przykrego zdarzenia na wyjeździe, jednak jeśli chcecie na przyszłość skorzystać z ubezpieczenia to akurat skorzystałem z Compensy, tutaj chyba nawet ktoś pisał o tym. W/g mnie bez zastrzeżeń. Poza polisą warto pamiętać o EKUZ z NFZ. Pozdro

artem dołączył
26.07.2011

artem 20:50 | 28.01.2015

Nie mogę znaleźć kosztów dla ratownictwa górskiego w tym Allianz, a to niby ubezpieczenie dla narciarzy. Chyba nie bardzo się nadaje w takim przypadki na aktywny wypad w góry. PZU jednak bardziej się postarało.

mnz33 dołączył
22.07.2015

mnz33 12:03 | 23.07.2015

a gdzieś online takie oferty można porównać?

Samur31 dołączył
28.10.2015

Samur31 13:55 | 20.11.2015

Zanim kupiłem to sprawdzałam w kalkulatorze ofert cen i zakres ubezpieczenia. Np tu: www.starter24.pl/oferta/podroz/formularz 

patkanatka dołączył
19.08.2016

patkanatka 14:25 | 19.08.2016

Ja jeżdżę przez biuro austria-na-narty.pl/  i nie mam większych problemów z ubezpieczeniem na szczęście, bo jak jeżdżę do Saalbach to często widzę straszne wypadki.