Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Austria: Agroturystyka - W gospodarstwie zawsze trwa sezon > AUSTRIA


agro agro Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie AUSTRIA / Austria / Austria / Agroturystyka w Austrii-Artykuł sponsorowany-
Urlop z zapachem stajni jest modny, a austriaccy gospodarze prezentują urozmaiconą ofertę

Otwarte przez 365 dni w roku wprost tętnią życiem. Austriackie gospodarstwa to urlopowe "drugie domy", mające wiele zalet o każdej porze roku. Jest to wypoczynek "pod gruszą", ale z wszelkimi wygodami: amatorami wypoczynku w gospodarstwach są nie tylko rodziny z dziećmi. Ponad 3.400 obiektów, zrzeszonych w austriackim stowarzyszeniu krajowym "Urlaub am Bauernhof" ("Urlop w gospodarstwie"), tworzy wspólnie urozmaiconą grupę ofertową.
Komfortowe apartamenty, przytulne pokoje, ciepła domowa atmosfera, zdrowe powietrze i piękne widoki. Zwierzęta domowe, produkty własnego wyrobu, a do tego tradycyjna gościnność i przyjazne nastawienie, które zachęca do włączenia się w codzienne życie gospodarstwa: to elementy cieszącego się powodzeniem nowego produktu, który co roku zachwyca coraz liczniejsze rzesze odwiedzających. Oczywiście wiernymi klientami są przede wszystkim dzieci, które w gospodarstwie odnajdują to, co znają właściwie raczej z książek z bajkami lub filmów telewizyjnych: psy, koty, kozy, owce, krowy i kury od których można własnoręcznie wykraść jajko na śniadanie. Do tego dochodzi całe mnóstwo miejsca do zabawy, przestrzeń wokół obejścia, pole zamiast przejścia dla pieszych, szum łąk zamiast walkmana.

Gospodarstwa odzwierciedlają także regionalną różnorodność Austrii. I tak mamy samotnie położone w górach gospodarstwa tyrolskie, posiadające w pobliżu wyciąg narciarski i własne pastwiska na halach, gospodarstwa z winnicami w Dolnej Austrii, siedliska nad brzegami kryształowych jezior Karyntii, okazałe siedziby u bram kulturalnych perełek i bogatych w tradycje miast, takich jak Salzburg, Graz czy Innsbruck: gospodarstwa zaskakują rozmaitością -i to o każdej porze roku!

Profesjonalne prowadzenie obiektu oznacza w przypadku gospodarstw specjalizację. Powstały grupy ofertowe, które konsekwentnie rozwijają, doskonalą i dopracowują wybrany kierunek: czi-kung, metoda Feldenkraisa, lecznicze głodówki i gotowanie à la Hildegard von Bingen, masaże, kąpiele w sianie i serwatce, kuracje metodą Kneippa, sauna, medytacje, zabiegi z zastosowaniem pola magnetycznego, kosmetyka na bazie produktów naturalnych - to oferty specjalistów w dziedzinie gospopdarstw typu bio i zdrowotnych, prezentujących się w odrębnym katalogu. 66 obiektów wymienionych w tym folderze ugruntowało swą pozycję wśród oaz dobrego samopoczucia dzięki bogatej ofercie. Muszą one spełniać liczne surowe kryteria. Gospodarstwo bio musi należeć do dowolnego austriackiego związku bio i podlegać stałej kontroli. Pokoje muszą być wykończone naturalnymi surowcami, takimi jak drewno i len, w gospodarstwie stosowane są własne produkty lub zakupione w innych gospodarstwach z certyfikatem bio. Do spędzenia urlopu zdrowotnego zachęcają specjalnie przeszkoleni właściciele obiektów agroturystycznych. W gospodarstwach zdrowotnych tak samo obowiązuje naturalny wystrój wnętrz i śniadanie ze zdrową, pełnowartościową żywnością i produktami z pełnego ziarna. Najważniejszym elementem jest oferta zdrowotna w samym obiekcie lub jego bliskim sąsiedztwie. Chodzi o zabiegi takie jak masaże, łaźnie, kąpiele w sianie i serwatce, zabiegi metodą Kneippa i dalekowschodnie techniki medytacji. Ofertę uzupełnia program zajęć sportowych i rekreacyjnych dostosowany do danego obiektu.

Miłośnicy jazdy konnej powinni wybrać urlop w gospodarstwie jeździeckim. Tam znajdą wszystko co jest potrzebne dla oddawania się swej pasji. Specjalistyczne gospodarstwa z ofertą jeździecką posiadają odpowiednią liczbę koni do jazdy wierzchem i nauki, plac treningowy i tor z przeszkodami oraz prowadzą odpowiednie szkolenia. Gospodarstwa dla niemowląt i dzieci w całości nastawione są na przyjęcie najmłodszych urlopowiczów. Do standardowego wyposażenia należy elektroniczna niania, pokój lub kącik zabaw, plac zabaw oraz małe zwierzęta jako atrakcja, opieka dla dzieci, możliwość prania i przygotowania posiłków dla niemowląt.

Istnieje również specjalny katalog z obiektami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu w dosłownym sensie usunięte są wszelkie przeszkody dla osób na wózkach inwalidzkich, chcących udać się na urlop. Obiekty posiadają zabezpieczenia - szczególnie ważne zimą - i oferują transport od przystanku autobusowego i stacji kolejowej, a także zapewniają infrastrukturę medyczną w najbliższym otoczeniu.

Seminaria, konferencje, spotkania robocze - krótko mówiąc twórcza wymiana myśli w miłym otoczeniu możliwa jest dzięki specjalnej grupie gospodarstw seminaryjnych. Jasne, funkcjonalne sale konferencyjne, flipcharty, tablice ekspozycyjne, epidiaskopy i wiele innych udogodnień należy do standardowego wyposażenia tych obiektów, które umożliwiają kreatywne spędzenie czasu.

Każda grupa specjalistów prezentuje swoją ofertę w odrębnym, specjalnie opracowanym katalogu. Poza tym oferta agroturystyczna dostępna jest w ośmiu katalogach podzielonych według landów, prezentujących w sumie 3.400 obiektów. Wszystkie katalogi można nieodpłatnie zamówić za pośrednictwem stowarzyszenia Urlaub am Bauernhof in Österreich ("Urlop w gospodarstwie w Austrii") .

Zamawianie katalogów i informacja: Urlaub am Bauernhof in Österreich, A-5020 Salzburg, Gabelsbergerstr. 19, Tel. 0043-(0)662-880202, Fax 0043-(0)662-880202-3, mailto:office@farmholidays.com
www.UrlaubamBauernhof.at

Informacje dla prasy:

Urlaub am Bauernhof – Patricia Lutz


Tel. 0043-(0)662-880202, Fax 880202-3


p.lutz@farmholidays.com

Zdjęcia

AUSTRIA / Austria / Austria / Agroturystyka w AustriiAUSTRIA / Austria / Austria / Agroturystyka w Austrii_2

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl