Forum dyskusyjne dodanie komentarza
temat: rady mile widziane |
autor komentarza: mkguru |
data dodania: 2009-04-10 15:07:41 |
treść: W sprawie powodzi, to sprawdzaj serwis światowy BBC, są aktualni i na bieżąco możesz sprawdzać rozwój wypadków. Ceny wynajmu samochodów w dużych firmach są wyższe, ale w zamian masz większy wybór miejsc gdzie można auto zwrócić oraz większy wachlarz ubezpieczeń. W Namibii BEZWZGLęDNIE wykup opcję ubezpieczenia szyb Najlepiej wykupić pakiet który pokrywa wszystkie szkody (sprawdź czy nie ma wyłączeń). Szyby to najczęściej (obok reflektorów) uszkadzany element aut w Namibii - większość dróg (świetnych skądinąd) jest pokryta szutrem. Jeśli nie jeździłeś po czymś takim, to po powrocie będziesz na pewno lepszym kierowcą :)))) Aha - jeśli nie jeździłeś autem 4x4 bo piaskach, głębokim błocie itp, to nie bierz takiego auta pod uwagę. Jadąc we dwójkę, jeśli zakopiesz się na odludziu, będziesz miał więcej problemów niż to warte. Lepiej skorzystać z utwardzonych traktów. Cen poszukaj w intenecie, możesz zrobić rezerwację ale wcześniej się potarguj. Jeśli zdecydujesz się na wynajem na miejscu, to sprawdź najpierw kilka biur, a w wybranym targuj się o każdą opcję. Auta są tam tanie a konkurencja duża - można sporo zaoszczędzić. Wynajem w RPA jest trochę tańszy niż w Namibii. Autem osobowym można przejechać zarówno przez Namibię jak i przez Botswanę. Chyba że musisz koniecznie dostać się w środek piasków i wjechać na każdą wydmę. Zerknij do mojej galerii, znajdziesz tam jakieś zdjęcia z dróg Botswany. Ceny noclegów w Botswanie są dokladnie tak abstrakcyjne jak piszą. Ja sądziłem że to ściema, ale niestety nie. Noclegi w okolicach 1000$ od osoby nie są niczym wyjątkowym. Jednocześnie w tych samych lodgach za rozbicie namiotu zapłacisz "jedynie" 25$ więc na dwie osoby to już jak za darmo :) Za pływanie po Okawango możesz zapłacić cenę turystyczną, jeśli zorganizuje Ci to agencja, lub 25% ceny, jeśli pójdziecie bezpośrednio do gości którzy zajmują się przewozem i z nimi dojdziesz do porozumienia. Kwestia czy będzie Wam się chciało. Swakopmund o którym wspomniał Mike do mnie zupełnie nie przemówiło - to takie Międzyzdroje przerzucone do Afryki, ale opinię musisz wyrobić sobie sam. |
Forum dyskusyjne
Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.
Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.
Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.
Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.
Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.