Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: Porozumiewanie się z Chińczykami
autor komentarza: Vloszka
data dodania: 2009-08-13 01:07:28
treść:
Witam ;]
Właśnie wróciłam z Chin (Pekin, Wuhan, spływ po Jangcy, Shanbaiguan).
Co do poruszania się pociągami, to najważniejszy jest nr pociagu i godz. odjazdu. Więc jak juz kupisz bilet to się odnajdziesz, bo liczby są napisane normalnie.
Nazwy ulic są podwójnie pisane, więc warto mieć mapę angielska i chińską, pomocne przy pytaniu o drogę, ale i tak sporo chińczyków ma problem z czytaniem mapy, ale za to są chętni do pomocy i zrobią szum aż znajdzie się osoba mówiąca po angielsku.
Warto mieć przy sobie długopis i notesik i kalkulator - pomocne przy targowaniu się ;] i trzeba pamiętać, że mają inny system pokazywania liczb na palcach.
Komunikacja odbywała się na zasadzie pokazywania, nawet zaczęliśmy mówić po polsku, bo po co sie męczyć z angielskim ;] co do bardziej skomplikowanej rzeczy jak organizacja spływu to pomogła nam w tym dziewczyna z hostelu.
Przy zamawianiu jedzenia: pokazujesz co chcesz zjeść (na gotowe danie, na poszczególne składniki, na zdjęcie potrawy) a w hostelach mają tłumaczone menu.
Życzę udanej podróży i smacznego, bo kuchnia chińska jest naprawdę ciekawa!
tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2025 Globtroter.pl