Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: nowe przepisy walutowe Indie
autor komentarza: jamaj
data dodania: 2013-04-09 20:36:08
treść:
znalazłem taki text dodam tylko że był wydany 01.04.br nie wiem ile w tym prawdy ale brzmi jak jakiś żart
Uwaga, ważna informacja dla podróżujących do Indii
Dzisiaj rano w The Indian Times była informacja o akcji jaką służby celne zrobiły w ostatnich dniach na lotniskach międzynarodowych i krajowych w związku z przepisami walutowymi. I wielu turystów niestety beknęło trochę. Zgodnie bowiem z przepisami Foreign Exchange Management Act (FEMA) zagraniczni turyści muszą okazać przy wjeździe kwotę w gotówce !!! co najmniej 7500 Rs oraz $ 5000 lub ekwiwalent tej kwoty w innej walucie przy deklarowanym wjeździe do Indii na 15 dni, odpowiednio, relatywnie więcej przy wjazdach na okres wielokrotności tych 15 dni. Przepisy te obowiązują od dawna ale dopiero teraz Indusi zorientowali się, że mogą to sprawdzać i pobierać dodatkowe karne opłaty od braku odpowiedniej kwoty. Nie pomogły tłumaczenia, że ma się karty kredytowe lub czeki podróżne. Rzeczywiście w przepisach jest jak byk ” w gotówce”. Trzeba niestety czytać przepisy. Więc kto już w samolocie to .. trudno. Ale kto się właśnie przygotowuje do wyjazdu – Pamiętajcie o tym
Źródło http://happywomentravel.com/przepisy-walutowe-przy-wjezdzie-do-indii/
tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2025 Globtroter.pl