Forum dyskusyjne dodanie komentarza
temat: Uwagi do planu podróży + kilka pytań |
autor komentarza: tysiar87 |
data dodania: 2014-04-01 22:48:06 |
treść: http://www.booking.com/hotel/vn/flamingo-cat-ba-resort.html polecam na Cat Ba ! Wykupując w pakiecie w Hanoi miejsce noclegowe tam jest o wiele taniej niż załatwiając to samemu :] My wybraliśmy pakiet 3 dniowy - 1 noc na łodzi i 1 noc w bungalowie. Na łodzi nocleg to super przeżycie, poznajesz ludzi, dostajesz rady na podróż, nauka gotowania, kajaki i obowiązkowe karaoke :] Na wyspie polecam bungalow, hotele są mało atrakcyjne, szczególnie jeśli zapłaci się mniej i ma się ten kilometr do plaży. Bungalow to takie spanie w dziczy w luksusie :] Jeśli chodzi o załatwianie samemu raczej nie polecam, w Ha Long i tak łapie Cie przewodnik i liczy Ci normalną cenę, a jak się źle z nim dogadasz to skończy się tak jak u nas , gdzie ludzie z Hong Kongu zostali wyproszeni z busa do powrotu do Hanoi, mimo że za niego zapłacili :] W Sapie dobra mapa i albo sam skuterek bierzesz( uwaga na drogi,ludzie często wyprzedzają na zakrętach) albo zabierasz się z lokalnymi kolegami. Koło Sapy są piękne wodospady thac bac, w miasteczku dobre jedzonko, co do wycieczki to w biurze jak ją wykupujesz masz w pakiecie obiad, trwa około 6 godzin, wstęp jako tak na tarasy ryżowe jest bezpłatny i wydaje mi się że spokojnie można by tą wycieczkę samemu sobie zorganizować, ale cena ok.50zł/ osoby jest niska, masz tak naprawde 2 lub 3 trasy do wyboru na 1 dzień, jest możliwość zostania na noc "homestay" , nie byłam, więc nie wiem jak jest, ale warunki patrząc na tamtejsze wioski dla lubiących mocniejsze wrażenie. Jeśli nie idziesz na 2 dni w tarasy ryżowe i lokalne wioski to 3 dni w Sapie uważam za max, razem ze zwiedzaniem Bac Ha market w niedziele. Pozdrawiam |
Forum dyskusyjne
Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.
Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.
Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.
Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.
Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.