Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: Ciekawe miejsca w Gruzji
autor komentarza: lajik
data dodania: 2014-06-19 21:49:55
treść:
1. Zdecydowanie polecam Wardzię i położony tuż obok kompleks jaskiń zamieszkanych przez mnichów Vanis Kvabebi - kierowca marszrutki pokaże gdzie to, a najpewniej sam poleci.
2. Z Batumi z tego co wiem nie ma bezpośrednich marszrutek do Wardzii, trzeba jechać do Achalcyche, a dopiero stamtąd do Wardzii za kilka lari (chyba 4 płaciłem)
3. Nie ma problemu ze znalezieniem noclegu w okolicach Wardzii, np. w pobliskim Tmogvi, ponownie polecam zapytać kierowcę marszrutki, wie z pewnością o wszystkim co się dzieje w okolicy, zresztą wystarczy zapytać jakiegokolwiek miejscowego o "kwartirę".
4. Wszędzie w Gruzji taniej i szybciej jest marszrutką, tyle, że mniej wygodnie, no i rosyjskie i gruzińskie disko w marszrutkach trochę przeszkadza, ale i tak je wolę niż pociąg:)
5. Generalna zasada jest taka, że na północ i zachód Gruzji w Tbilisi marszrutki odjeżdżają z dworca Didube (łatwy dojazd metrem), a na południe i wschód Gruzji plus Armenia, Iran, Turcja, z dworca Ortaczala (Ortachala). Wynajęcie taksówki na drogę wojenną może byłoby opłacalne, ale przy maksymalnym obłożeniu pasażerami. Cena to kwestia do dogadania z kierowcą, no i ewentualnie należałoby dogadać kwestię postojów w ciekawych miejscach, a na drodze wojennej mnóstwo takich, zwłaszcza, gdy pojazd wspina się powoli po górskich serpentynach.
tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl