Forum dyskusyjne dodanie komentarza
temat: Gdzie jechać z dziećmi |
autor komentarza: radionx |
data dodania: 2015-06-09 20:04:20 |
treść: Bez przesady. Widziałem podróżujących nawet z mniejszymi dziećmi, np. w Kambodży Australijczyków z 4-letnią córką, jak objeżdżali całą Azję w pół roku, a nie wyjazd na dwa tygodnie. Blondynka a była ciemna już jak miejscowa :) Co do miejsc zależy od sezonu. Blisko Kolombo i południe sezon od listopada do kwietnia/maja. Później już wybrzeże wschodnie. Chyba coraz trudniej o zaciszny zakątek. Po zakończeniu walk z tamilskimi tygrysami w 2009 roku liczba turystów chyba stale rośnie. W pobliżu stolicy jest Negombo, ale to raczej na kilka dni na odpoczynek po podróży. Na południu są ładniejsze plaże po obu stronach Galle. Ale to też popularne miejsca wypoczynkowe. Najlepiej jechać w końcówce sezonu - pod koniec kwietnia lub początek maja. Mniej ludzi, niższe ceny. Na wschodnim może być lepiej, bo chyba bardziej odludne - ale to tylko ze słyszenia, bo tam nie dotarłem. Tylko przy średnim tempie podróży 30-40 km/h to jest kawałek drogi. Wg mnie jedzenie na mieście jest bezproblemowe. Nawet w tych tańszych dla miejscowych było bez problemów. Niemniej pomyślałbym, jak przed każdym wyjazdem egzotycznym, o komplecie szczepień. Nie wiem jak z malarią - czy dzieci mogą przyjmować leki antymalaryczne. Co prawda Cejlon nie jest obszarem o szczególnie wysokim zagrożeniu i ja korzystałem tylko z repelentów, ale dla dziecka malaria jest bardziej niebezpieczna. Tutaj nie opierałbym się na poradach podróżników, tylko polecał kontakt z lekarzem medycyny podróży :) |
Forum dyskusyjne
Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.
Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.
Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.
Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.
Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.