Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: Pora deszczowa-Kenia z dziećmi. Warto?
autor komentarza: Ogutu Safari
data dodania: 2018-03-25 21:22:17
treść:
ad. 1
Rzeczywiście kwiecień-maj to pora deszczowa. Na długość opadów nie ma reguły - czasem przez kilka dni jest ściana deszczu, czasem krótkotrwałe opady, po których wychodzi piękne słońce.
ad. 2
Safari w tym czasie jest organizowane, o ile warunki są bezpieczne - chodzi o to, że większą część czasu podróżuje się po nieutwardzonych drogach i jeśli opady są zbyt intensywne, drogi bywają nieprzejezdne. A jeśli chodzi o dzieci, to najmłodsze w tym roku uczestniczące w tym roku na naszym safari miało 2,5 roku :-)
ad. 3
Jak w punkcie nr 1
ad. 4
Komary lubią wilgoć, więc w porze deszczowej jest ich więcej. Bardzo ważne jest nie bagatelizowanie objawów nawet przeziębienia - po powrocie do Polski w takim przypadku trzeba koniecznie wybrać się do lekarza z informacją o powrocie z Kenii. Dobrym pomysłem jest też zakupienie w tamtejszej aptece pod koniec wakacji testów (kilka $ za sztukę). Okres inkubacji malarii to od kilku dni do 2 lat. Wystarczy ukąszenie jednego zainfekowanego komara. Takie samo zagrożenie jest nie tylko w Afryce, ale np. i w Azji. Co tydzień do Mombasa tylko z Polski lata pełen samolot turystów, a w okresie kenijskiego lata (grudzień-marzec) dwa, a zachorowań jest bardzo mały odsetek. Ważne na pewno, by stosować Mugga 50%, którą można zakupić w Decathlon czy na militaria.pl
ad. 5
To dosyć dyskusyjna kwestia. Można samemu zakupić bilety lotnicze oraz hotel, ale trzeba pamiętać, że bezpieczne posiłki poza hotelami są dostępne tylko w bardzo dobrych restauracjach, a Kenia jest drogim krajem (lunch 20-30$ od osoby). Przy podróżowaniu z dziećmi lepiej skorzystać z opcji all lub śniadania+obiadokolacje. Niestety uliczne jedzenie - jak np. w Tajlandii - w Kenii nie jest dostępne.
ad. 6
Samoloty lokalne są stosunkowo niedrogie - wyjątkiem są loty do Masai Mara. Najlepiej zarezerwować je jeszcze z Polski, np. poprzez flipo.pl

Gdybyście potrzebowali safari lub innych wycieczek, transfer z lotniska do hotelu zapraszamy przez facebook na Ogutu Safari lub mail: office@ogutusafari.com
tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2026 Globtroter.pl