Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: Malaria-historia choroby
autor komentarza: viola_fifi
data dodania: 2018-05-17 18:56:19
treść:
Ok, jesteś doświadczonym podróżnikiem i to co napisałeś to cenne wskazówki i z całą pewnością następnym razem skorzystam z opcji zakupu testu na miejscu.. tak jak napisałeś. Założyłam ten wątek po to aby osoby które wracają z krajów tropikalnych,a nie są tak doświadczonymi podróżnikami jak Ty, miały świadomość że nie za bardzo mogą liczyć na szybką reakcję ze strony polskich lekarzy-pierwsza dr powiedziała, że na bank nie mam malarii bo ona sporo lata do Australii i nigdy nie złapała więc ja na pewno tez nie!!!! Drugi lekarz najpierw upierał się że może mam dengę bo częściej się zdarza, potem zalecił biseptol i w końcu jak zmolestowałam caly personel Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego żeby mi zrobili w miarę szybko badanie krwi dr zmienił lek na doksycyklinę nadal upierając się że to nie malaria, dopiero kolejny lekarz stwierdził malarię i mnie wyleczył malaronem... po tym wszystkim podtrzymuję opinię i radę dla wszystkich wyjeżdzających:pilnujcie się sami i drążcie temat jeśli macie objawy i nie bójcie się malaronu -lepsze to niż diagnostyka w Polsce..oczywiście znacznie lepiej jest ogarnąć temat ewentualnego zachorowania tam gdzie złapaliście malarie,bo lokalsi znają się na tym najlepiej.
ps.tak dla jasności: nie zwlekałam z pójściem do lekarza w Polsce
ps.' wymieniasz osoby które były chore na malarie i wyzdrowiały..a ja znałam kogoś kto umarł na malarie w polskim szpitalu bo odkryli ją za późno-tak się zdarza, to jest mega niebezpieczna choroba a czasu jest mało-więc może czasem lepszy już ten malaron.
tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl