Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: szczepienia przed Nepalem
autor komentarza: jaszon
data dodania: 2018-06-06 12:08:57
tre¶ć:
Lista zalecanych szczepień nie różni się szczególnie od innych krajów:
1. wirusowe zapalenie wątroby typu A
2. wirusowe zapalenie wątroby typu B
3. tężec + błonica
4. choroba Heinego-Medina (inaczej: poliomyelitis)
5. dur brzuszny
6. japońskie zapalenie mózgu
7. wścieklizna

W przypadku 1-2 szczepiennie jest oczywiste tak w Polsce jak i w każdym innym kraju

3. Tężec to choroba odzwierzęca występują głównie tam gdzie pojawiają się zwierzęta hodowlane (konie, bydło domowe) więc jeśli planujesz pobyt na terenach wiejskich, zwłaszcza na treku to powinieneś koniecznie je mieć. Nie jestem na bieżąco z kalendarzem szczepień, ale dawnie szczepienie przeciw tężcowi (szczepienie łączone z błonicą) robione było obowiązkowo w okresie szkolnym. Wtedy tylko trzeba zadbać o przyjęcie dawki uzupełniającej przed upływem 10 lat od dnia wykonania szczepienia.

4. W Nepalu obecnie nie występuje choroba Heinego-Medina. Najbliższe kraje gdzie w ostatnich latach odnotowano przypadki tej choroby to Afganistan i Pakistan. Szczepienie moim zdaniem można sobie darować.

5. Dur brzuszny – choroba brudnych rąk. Jeśli wybierasz się na trek to sugerowałbym szczepienie.

6. Trudno komuś radzić by nie szczepił się na tę chorobę bo miewa ona paskudne powikłania. Nepal należy do strefy podwyższonego ryzyka w związku z tą chorobą, zwłaszcza w okresie monsunowym. Tutaj znajdziesz więcej informacji, które może pozwolą Ci podjąć decyzję: https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/nepal
Trudno tutaj dzielić się doświadczeniami bo jakiego rodzaju by one mogły być? Jeśli ktoś się nie zaszczepił i nie zachorował to może głosić tezę, że szczepienia nie są potrzebne. Jednak czy nie powinien on się jedynie cieszyć, że miał tylko szczęście? Ja nie zaszczepiłem się, ale nie czuję z tego powodu dumy, a raczej kładę to karb własnego niechlujstwa i lenistwa. Po każdym powrocie z wyjazdu obiecuję sobie to zrobić i przed każdym wyjazdem mówię: kurczę, miałem to zrobić, ale zapomniałem!

7. Szczepienie przeciw wściekliźnie nie daje odporności na tę chorobę, a jedynie wydłuża czas jaki masz od wydarzenia do koniecznej wizyty u lekarza. To może być ważne na treku kiedy możliwość udania się po pomoc medyczna może być liczono na kilka dni.
tytuł:
tre¶ć:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], ję¶li jeste¶ nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl s± prywatnymi opiniami osób korzystaj±cych z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z pogl±dami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie w±tpliwo¶ci prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie tre¶ci reklamowych jest zabronione.

Jak dodać w±tek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy w±tek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). S± one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzaj± go wielokrotnie. Ciateczka mog± też stosować współpracuj±cy z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl