Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: Jak dojechać gdzie przebywać, ceny w Peru
autor komentarza: marcinmmz
data dodania: 2008-12-29 11:59:37
treść:
witam,

w październiku wróciłem z wakacji, byłem w Peru i Boliwii, podróżowałem ze znajomymi, pełen spontan, byłem tam 2 miesiące, trasa Lima - Arequipa - Kanion Colca - J. Titicaca - La Paz - Uyuini - Potosi - La Paz - Cuzco - Mancora(taka plaża przy Ekwadorze), wszystko organizowaliśmy sami, bilety noclegi itp. chętnie udzielę krótkiego info :)

bilet: leciałem liniami Air Comet z Madrytu za 2730 chyba bilet kupiony 3 miesiące wcześniej, są też opcje z Londynu i innych miast ale przy okazji chcieliśmy zobaczyć Madryt, wybraliśmy Air Comet bo po prostu było najtaniej, lot do Limy ok 12h

ceny w Peru:
z Polski najlepiej wziąć USD, wszędzie łatwo można je wymienić nawet w małych miejscowościach, jest dużo bankomatów, praktycznie wszędzie akceptowana jest karta MasterCard i Visa a także Maestro ale już rzadziej, w większych miastach w supermarketach można płacić bez problemu kartą,
przelicznik to (gdy ja tam byłem dolar kosztował 2,4 PLN)
1 USD - 3 sole
1PLN - 1 sol 20 centimosów

przykładowe ceny:
Coca Cola 2l - 3-3,5 sola
woda mineralna 3L - 2-3 sole
1 h internetu: 1-3 sole, prawie wszędzie można znaleźć net
rozmowa tel z Peru do PL z miejscowych tel ok. 1sola za minute a z Polski do Peru ok 9 PLN ;]
obiady różnie ale my jako studenci nie byliśmy zbyt wybredni ;] ceny są różne w różnych miejscach,wahają się od 3-6 soli (tam gdzie jadają miejscowi) do 15-25 za porządny obiad, oczywiście są i droższe opcje

hotele/hostele:
róznica jest taka że hotel zawsze ma ciepłą wodę a hostel nie :) ceny różne, za ok 20 soli można już znaleźć niezłe miejsce, są i tańsze (10-15) i droższe zależy jaki standard, ogólnie jest tam tego pełno i łatwo jest coś znaleźć zaraz po przyjeździe,

głównie chodziliśmy sami, rzadko w zorganizowanych wycieczkach, przewodników jest dużo, wielu z nich mówi po angielsku,

co warto zobaczyć? wszystko no może oprócz Nazca bo mi się nie podobało :], Lima niezbyt przyjazne miasto, Arequipa ma swój klimat, Kanion Colca - piękne widoki, Titicaca( wyspy Uros, Puno) oczywiście Cuzco i Machu Picchu (choć zanim to zobaczyłem byłem do tego nastawiony sceptycznie)

co wart0 zabrać:
żadnych zbędnych rzeczy, tam naprawdę można kupić wszystkie gadżety,
warto jedynie znać hiszpański bo w małych miejscowościach nikt po ang nie mówi,

przy odrobinie czasu polecam również Boliwię :)

w razie pytań chętnie odpowiem,
pzdr
tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl