Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: Malezja i Ameryka Połudnowa
autor komentarza: adaK
data dodania: 2011-12-17 04:49:51
treść:
Hej
Wlasnie teraz jestem AP i moge polecic kilka fajnych rzeczy, które warto zrobic (Chile, Argentyna, Boliwia). Chile i Argentyna to kraje bezpieczne. W Chile warto odwiedzic miasteczko Valparaiso (ok 150km od Santiago) i pustyne Atacama. Z Santiago mozna dojechac autobusem 24 godz ale bardzo wygodne i lux , polecam TUR-BUS. Sa tez loty w dobrej cenie, lokalne linie to LAN. San pedro de Atacama to mejsce wypadowe na pustynie solne, ogladanie flamongów, gejzery, sandboarding, ogladanie gwiazd - jest to jedno z najlepszych miejsc na swiecie, 3godzinny tour organizuje firma SPACE. Z San Pedro mozna tez pojechac na wyprawe jeepami przez pustynie do Uyuni w Boliwii. Polecam. Po drodze magiczne widoki, gejzery, cieple zrodla, pustynie solne, flamingi, opuszczone miasta, cmentarzyska pociagów i najlepsze Salar de Uyuni - pustynia solna. Firma z która jechalam toTurismo Colque - byli ok. Uwaga na chorobe wysokosciowa warto zabezpieczyc sie przed wpadem do Uyuni, sa tabletki albo inne sposoby. Niektorzy cierpia kilka godzin a niektórzy nawet 1-2 dni, w zaleznosci od tego jak szybko sie klimatyzujesz. Jedzenie i noclegi sa skromne. W Argentynie na pewno wodospady Iguazu, Salta i okolice sa godne polecenia. Buenos Aires tez super. W Argentynie warto latac Aerolineas Argentinas, bilety sa nieznacznie drozsze niz autobusy np. autobus z Puerto de Iguazu do Buenos kosztuje ok. 100 $ i jedzie ok 20 godzin a samolot kosztuje ok 150$ (1-2 godz lotu). Autobusy w Chile i Argentynie sa wygodne, czyste, maja toalety i sa tez posilki na dluzszych trasach. W Boliwii autobusy i drogi sa fatalne, ciezko sie dogadac po angielsku i na "migi" dlatego warto znac hiszpanski choc troche zeby dogadac sie w kwestii cen. Jesli potrzebujesz wiecej szczegółow please daj znac.
tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2025 Globtroter.pl