Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: Malaria-historia choroby
autor komentarza: viola_fifi
data dodania: 2013-04-21 11:49:36
treść:
Trudno powiedzieć, w Sukhothai nie brałam malaronu tam mnie coś ujadło (to jest północna część środkowej Tajlandii lub jak kto woli południowa cześć północnej Tajlandii:) W Chiang Mai przez 3dni nie brałam malaronu, a potem zorientowałam się że trzeba i w dniu kiedy wzięłam pierwszą tabletkę byliśmy na trekingu gdzie mnie ze 3szt. udziabały zanim się powtórnie nasmarowałam preparatami przeciwko komarom, potem na południu nie przypominam sobie żeby mnie coś ugryzło, i dopiero w Bangkoku w szpitalu jeden mnie dziabnął-pamiętam bo się ucieszyłam, że biorę malaron to przynajmniej mi malaria nie grozi....hihihi Ja bardzo żałowałam, że objawy mi się pojawiły w Tajlandii, tylko dopiero w Polsce. W szpitalu w BKK byłam z mężem, bo dostał wysokiej gorączki i od razu zrobili mu wszystkie testy-na malarię również(nie miał malarii)-a ponieważ jestem (jak pisałam)związana zawodowo z medycyną więc zaraz ucięłam sobie pogawędkę z lekarzem o diagnozowaniu malarii w Tajlandi i myślę, że oni mają lepsze o tym pojęcie niż niestety nasi lekarze(którzy w większości,malarię znają z "W pustyni i w puszczy") Pamiętajcie tylko że jak się bierze osłonę to objawy nie są takie oczywiste i wyraźne, to dobrze bo wtedy malaria nie jest taka groźna jak pełnoobjawowa i rozwija się znacznie wolniej, ale trzeba być czujnym żeby nie przegapić i nie zlekceważyć wczesnych objawów, bo lepiej wcześniej niż później:)
tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl