Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: Wypad do Rumunii (2 tygodnie) kilka spraw
autor komentarza: Robin z Nott.
data dodania: 2016-08-17 23:50:53
treść:
bez zaliczenia delty Rumunia nie bedzie zaliczona!Spokojnie sie wyrobisz(ja bym skrocił o 1 dzien góry)....Zwiedzanie delty z Rumunii to droga impreza--tam jest dużo przewoźników,naszego nie pamiętam, ale"menadżer" gadał po angielsku,baze ma chyba po środku tych wszystkich łodek(od strony wody),pamiętam że ma wielką mapę i tam sie ustala co i jak--jest kilka opcji do wyboru--chyba 4 podstawowe:mini, średnia,długa i maxymalna--aż do morza, my wzieliśmy długą i dobrze że nie wzielismy tej maksymalnej bo już sie zaczynało nudzić...Podstawa to zaplacic wiecej i wziąć szybką motorówkę--3-4 lata temu było to 600zł za 4 osobową--my bylismy we 3 no i 600zł tez placilismy....Plusy motorówki to że sie widzi wiele wiecej niż z dużych powolnych łodzi-statków co pływaja po głownych kanałach,motorówką gościu płynie po bocznych polaczeniach,przez setki zatoczek,jezior,widoki przednie--jak na filmach z Amazoni--motorowka hałasuje wiec co chwila startują stada pelikanów, czapli, kormoranów, łabędzi , rybołowów i innych--tam sa chyba wszystkie ptaki z Europy, do tego flora jest przepiekna, lasy w jeziorach itd, zalane drzewa oblepione setkami ptaków---raj dla ornitologów i fotografów przyrody...A wiec delte tylko motorówka--wolną łodzą mało zobaczycie i sie po paru godzinach zaczyna nudzić...a "nasza"trasa statkiem(nie ta sama bo glownymi nurtami wiec krotsza ale konczy sie w tym samym miejscu i tam jest powrót glowna rzeką)trwa 2 długie dni i trzeba brac nocleg w srodku delty na jednej z wysp--moza pewno pod namiotem jakby co......Wspomne jeszcze o żarciu--u nas było extra platne po ok 40zł--myslelismy ze żarcie jak żarcie ale to co nam zaserwowali gdziekolwiek w europie by kosztowało ze 100EURO od osoby--najpierw najlepsza zupa rybna na świecie(nawet gość 1 co nienawidzi zup wziął dokładke),potem wielki półmisek świetnie ugotowanych
świezych ryb wielu gatunków--z 6-7kg na pólmisku, ja jem dużo(przeliczając na popularne"potrawy" 2 pizze naraz, 4 kebaby lub 6 big maców)ale po tym miałem dość i jeszcze wjeżdża wielki półmisek smażonych ryb--tez z 6-7 kg--jakość najlepsza--ja zawsze jem lokalne potrawy--ryby jadłem w dziesiatkach miejsc i tu było najlepiej---to załatwiał ten "menager" a kierowca nas obwoził(on nie gadał ani po angielsku ani po rosyjsku)i to jedzenie to na koncu trasy w wioseczce na wyspie....
tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl