Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: Budżet + plan zwiedzania (Krabi)
autor komentarza: Monsoon
data dodania: 2017-01-16 16:43:23
treść:
Cześć Nelia

polecałabym wziąść po 800-1000zl na jeden tydzień( jesli chcecie korzystać ze wszystkich uciech).Zawsze lepiej mieć więcej pieniędzy niż żałować, że się czegoś nie zobaczylo.
Jak pisał przedmówca Krabi nie oferuje nic specjalnego, za to wyspy są po prostu rajskie.
Phi Phi czy świecący plankton na Railey to absolutny must see. Trzeba wziąśc pod uwagę, że na wyspach wszystko jest o wiele droższe niż na lądzie. Najwięcej schodzi na transport.
Jeżeli chcecie jechac do Khao Sok to trzeba tam bedzie wziąśc dodatkowy nocleg.
Jako, że jest upał to jeść się specjalnie nie chce, za to trzeba doliczyć że na napoje wydacie co najmniej drugie tyle. Można oczywiście jechać o wodzie i rodzynkowym chlebie z supermarketu 7 eleven, ale to grzech nie pić smoothies kiedy owoce urzekają aromatem nieznanym w Europie.
Przykładowo na dzień wydawałam ok 10-20zl na pełne wyżywienie, a nie oszczędzam zbytnio (ale też lubie czasem rodzynkowy chleb;)

Do wszystkich parków narodowych z reguly trzeba zplacic za wstęp

Najprosciej i najtaniej zwiedza się miejsca w Tajlandii wykupując wycieczke w agencji turystycznej. Agencji jest mnóstwo, a wszystkie
oferuja z reguly ta sama wycieczke, daletego najlepiej obejsc kilka i znalezc najtansza. dobrze jest przy tym się targować. I to ostro.
To samo dotyczy biletów.
Do tego dochodzi pytanie czy wolicie zaoszczędzić czy wydawać na masaże, które na wyspach tez są droższe niz np. w Bangkoku.
Jeżeli chcecie przyoszczedzic to z lotniska na Bkk najlepiej jechać kolejką a nie taksowką. I unikajcie tuk tuków- to najgorsze
zdzierstwo. Skuter tylko wtedy jesli umiecie nim jezdzić.. No chyba, że ryzykujecie gips...
Rower i chodzenie pieszo was wykonczy po 10 minutach w takiej temperturze.

Jak chcecie zwiedzac zabytki w Bkk to najlepiej pierwszego dnia zwiedzić Szmaragdowa Swiatynie, bilet do niej uprawnia do
darmowego wstepu do kilku innych monumentow. Na ich zwiedzenie jest limit czasowy.

Poza tym jeśli nie macie pieniędzy to bym sie nie przejmowala zbytnio. To tak jak w Polsce w młodości.
Np na wyspach w barach sa pokazy tanca z ogniami, a mozna sie ulokować tuz obok na plaży, z alkoholem z 7eleven i ogladac za free:)

Vanessa
www.mynameiswind.com




tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2025 Globtroter.pl