Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: trip Panama, Nikaragua i Kolumbia
autor komentarza: jaszon
data dodania: 2018-02-06 12:23:42
treść:
szczepienia zalecane w tej części świata:
● tężec + błonica
● dur brzuszny
● wścieklizna
(i w przypadku Panamy żółta febra).

Tężec to choroba odzwierzęca i zagrożenie nią występuje głównie w terenach wiejskich gdzie hoduje się bydło. Kiedyś pewnie byłeś na to szczepiony (w szkole?) bo to było (jest) obowiązkowe szczepienie. Jedynie należy pamiętać, że szczepienie nie daje ochrony na całe życie i co 10 lat trzeba przyjmować dawkę przypominającą.

Dur brzuszny jest chorobą "brudnych rąk" czyli ryzyko pojawia się głównie tam gdzie warunki higieniczne są kiepskie. Jeżeli częściej podróżuje się po krajach umownego "trzeciego świata" to nie jest źle mieć takie szczepienie.

Wścieklizna - szczepienie nie daje pełnej ochrony więc po podejrzanym kontakcie ze zwierzętami (głównie psy, koty, nietoperze) lepiej zgłosić się do lekarza. Należy pamiętać, że ten kontakt nie oznacza jedynie głębokiego ugryzienia ("do krwi") lecz także powierzchowny kontakt ze śliną chorego zwierzaka. Takie szczepieni może być ważne jeśli planujesz odwiedzić miejsca gdzie kontakt z lekarzem jest utrudniony i może nastąpić dopiero po upływie kilku dni. Szczepienie przeciw wściekliźnie daje wtedy trochę czasu na dotarcie do lekarza.
tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl