Forum dyskusyjne

Tajlandia na 3 tyg BKK Phuket

kategoria podróże po świecie

KarolinaZet dołączył
30.12.2018

KarolinaZet 13:20 | 30.12.2018

Cześć za kilka tygodni wylatuję do Tajlandii na 3 tygodnie. Ląduję w BKK, wracam z Phuket. Plan jest taki. Mam zabukowany hotel na 4 dni w BKK a później .. no właśnie. Chciałabym jak najlepiej zagospodarować tych kilkanaście dni, żeby zobaczyć jak najwięcej. Utonęłam w artykułach, opiniach i poradach na temat atrakcji i im więcej czytam tym wydaje mi się, że mniej wiem. Ostatnie dni pobytu na Phuket chciałabym zarezerwować na wycieczki m.in. Khao sok, Phi Phi, Similany, ale zastanawiam się czy lepszą bazą wypadową będzie Phuket czy Krabi. Poza tym chciałabym zahaczyć o Railay Beach. Może jest ktoś kto podpowiedziałby jak logicznie rozplanować taką trasę z BKK na południe i co warto zobaczyć a co można śmiało omijać. Będę wdzięczna dobrym duszom za podpowiedzi :)

KarolinaZet dołączył
30.12.2018

KarolinaZet 12:12 | 09.01.2019

Drodzy forumowicze, przede wszystkim dziękuję za wszystkie wskazówki na PRV. Udało mi się sprecyzować i trochę zmienić plan podróży, ale mam jeszcze kilka pytań.

Wyjazd ze względu na sprawy prywatne musiałam zmienić na 14 dni. Najpierw planuję zwiedzić Bangkok, potem wyruszyć do Chiang Mai, a stamtąd na południe. I teraz kilka pytań. Na BKK zaplanowałam 4 niepełne dni (odliczam pół dnia na przylot ok 14 dojazd do hotelu itd). Czy to za dużo czy może za mało czasu? Potem Chiang Mai. Ile dni przeznaczyć na pobyt tam, żeby zobaczyć najfajniejsze atrakcje, nie spieszyć się, ale też nie tracić czasu? Ostatni tydzień, chcę przeznaczyć na południowe wyspy. Myślałam, żeby wybrać się bezpośrednio na Phuket (mam bezpośredni lot z Chiang Mai i stamtąd wracam do PL) i tam zrobić bazę wypadową na Khao Sok, Similany, Phi Phi itd. Czy 7 dni jest ok? Zanzczam, że nie chcę leżeć na plaży, ale codziennie wyruszać na jakąś wycieczkę. A może jednak w drodze z Chiang Mai na Phuket warto zrobić gdzieś jakiś postój? Będę wdzięczna za pomoc i rady :-)

miron11 dołączył
28.07.2017

miron11 22:44 | 10.01.2019

Najpierw, czym do Chiang Mai? Bo samolot szybki a pociąg ciekawszy. Chiang Mai na cztery dni wystarczy, no chyba że planujesz treking lub spływ. A jak już wylądujesz na południu, to czas sam Ci się zapełni.Plan masz dobry, ale uciekaj jak najszybciej z Bangkoku, zanim go znienawidzisz lub pokochasz.

KarolinaZet dołączył
30.12.2018

KarolinaZet 23:41 | 10.01.2019

Do Chiang Mai tylko i wyłącznie pociągiem :-) Chciałam jechać nocnym, ale z drugiej strony nie wiem czy nie szkoda tracić fajnych widoków

miron11 dołączył
28.07.2017

miron11 20:31 | 14.01.2019

Jak możesz, to jedź nocnym, bo widoki wszędzie są fajne a warto się wyspać, no i nie tracisz dnia na podróż. Koniecznie zwiedź ogrody księżnej Sirikriti (nie wiem czy dobrze napisałem), a daruj sobie wszelkie (wg.mnie), szkoły tresury zwierząt.

KarolinaZet dołączył
30.12.2018

KarolinaZet 20:35 | 14.01.2019

dzięki za informacje, słuszna uwaga z poiągiem :-) zwierzęta na pewno sobie odpuszczam, chciałabym się tylko wybrać do sankuarium słoni

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl