Galeria zdjęć

PAŁAC

SZWECJA / GAVLEBORG / GYSINGE BRUK

Zdjęcia: GYSINGE BRUK, GAVLEBORG, PAŁAC, SZWECJA
odsłon: 1648 | poleca: 13 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 13 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2011-06-22 09:54
Data wykonania
czerwiec 2011

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Mnie osobiście bardzo ta choroba się podoba-Szwedom zresztą też :)))

ta depresja i strach przed pracą to jest świetny wynalazek!

Byłam niedawno w Turcji w Asklepiejon, gdzie był w starożytościszpital dla umysłowo chorych (także depresja). Lekarstwem było...gnanie ich do ciągłego biegania. Wtedy wydzielają się endorfiny - hormony radości i łagodzą depresję. Jeśli Tam u Was zostanie w domu równa się jazda na nartach to zwolnienie lekarskie ma sens. Ja sama mam często dość siedzenia przy komputerze w pracy.

Ja bym to nazwał lenistwem.Nie wiem czy wiesz ale bardzo modna jest tutaj choroba (oficjalnie uznana ) -lęki przed pójściem do pracy.Objawy-pacjent który ma iść do pracy odczuwa silne lęki i bóle mięśni.Dostaje zwolnienie i czasami siedzi sobie w domku dwa tygodnie aż mu nie minie.Pewnie że też są ludzie którzy w czsie kiedy nastają białe noce mają silne depresje.Większe nasilenia depresji występują jednak zimą kiedy w niektórych rejonach ciężko jest określić porę dnia która nazywałaby się dniem

No to jak jest z tymi Skandynawami? Ja słyszałam, że z powodu długich, bez słońca miesięcy mają często depresję.

Wiesz akras że nie możesz porównywać lodu z ogniem.To co nazwałaś opanowaniem to w ich wydaniu nazywam zlodowaceniem.Już Rosiewicz śpiewał o Szwedkach że są chłodne bo polodowcowe :)

No właśnie - do przesady uprzejmość jest chyba wynikiem opanowania i ogłady. Gdzie im do nieokrzesanych, na przykład, Włochów :)

Bez przesady.Czasami aż za bardzo uprzejmy i flegmatyczny.;)

Opanowany w każdym calu naród :)

A ktoś ostatnio pisał że nie ma takich interesujących miejsc żeby nie było turystów a tu proszę duży hotel i zero ludzi.Zresztą Szwedzi jak widzą że robisz zdjęcie to nie pchają się tobie przed obiektyw.Poczekają aż zrobisz fotkę-pierwszy kraj w którym spotkałem się z takim zachowaniem.:)



Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

SłOWACJA / Wysokie Tatry, / Szlak na Rysy 2503 m.

HISZPANIA / Cantabria / Północna Hiszpania

ARMENIA / Ararat / Widok z okolic Khor Virap

GRUZJA / Stolica / Stare Tbilisi

SłOWACJA / Spisz / Zamek Spiski

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2025 Globtroter.pl